ZIEMNIAK ZNÓW KRÓLEM W KRAPLEWIE

Tłumy przybyły w niedzielę, 2 października na IX Mazurski Dzień Ziemniaka w Kraplewie.
Wiele emocji wzbudził konkurs na najlepsze danie z ziemniaków. Wzięło w nim udział 6 sołectw: Naprom, Brzydowo, Durąg, Ornowo, Lubajny i Pietrzwałd.

Jury na czele z mistrzem kuchni Giancarlo Polito pierwsze miejsce przyznało sołectwu Pietrzwałd za „Pietrzwałdzkie kołduny z płuckami”. II miejsce przypadło Sołectwu Lubajny za potrawę „Lubajniaczki 2016”, a trzecie zajęło Ornowo za „Pierogi ziemniaczane z farszem”. Za zajęcie pierwszej lokaty zostały przyznane Złota Tarka Wójta Gminy Ostróda oraz Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

Dla tych, którzy wybrali się na imprezę nie zabrakło atrakcji. Był darmowy poczęstunek na który składały się potrawy z ziemniaków. Na scenie wystąpiły zespoły z Gminnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Samborowie.  Gwiazdą dnia był zespół Eratox – zwycięzca Disco Star. Na zakończenie pojawił się DJ Kostya – co niektórzy ruszyli wtedy do tańca.
Nie zabrakło konkursów dla dzieci i dorosłych m.in. na ziemniaczanego strongmena oraz strongwomen. Przy ognisku wpólnie pieczono kiełbasę. Na licznych stoiskacha można było kupić tradycyjną, lokalną żywność.

Organizatorami wydarzenia byli: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gmina Ostróda oraz Pomorsko-Mazurska Hodowla Ziemniaka w Strzekęcinie, którą reprezentował jej prezes Franciszek Klim.

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.