3 ZŁOTE i 6 BRĄZOWYCH MEDALI MŁODZIKÓW UKS VICTORII MORĄG W TAEKWONDO

W pierwszą niedzielę października odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim. Po raz pierwszy w historii zawodów w taekwondo gospodarzem i organizatorem zawodów był klub z Suwałk.

W rywalizacji brało udział ponad 120 zawodników i zawodniczek urodzonych w latach 2005-2006 z województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, pomorskiegp, kujawsko-pomorskiego oraz łódzkiego.

2Zawodnicy UKS Victoria Morąg do Suwałk pojechali w 8 osobowym składzie: Justyna Konieczna, Małgorzata Tumiel, Helena Lotarska, Bartosz Repka, Olaf Wyszomirski, Adam Zawadzki, Jan Adamczyk i Arkadiusz Januszkiewicz. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych (dwubój), poomse układy) oraz w walkach. Konkurencja sprawnościowa i poomse były do wyboru, natomiast walki były obowiązkowe.

W konkurencji poomse startowała dwójka naszych zawodników Helena Lotarska i Jan Adamczyk. Po eliminacjach oboje dostali się do finałowej 8 zawodów. Helena ostatecznie zajęła 7 miejsce a Janek uplasował się na 5 miejscu.

W konkurencjach sprawnościowych wystartowało 6 zawodników klubu z Moraga. Najlepiej wypadli Arkadiusz Januszkiewicz, który był bezkonkurencyjny w kategorii M 5 i zajął I miejsce oraz  Małgorzat Tumiel, która kategorię K 4 ukończyła na miejscu III. Bardzo blisko podium byli Justyna Konieczna kat. K 2 i Adam Zawadzki kat. M 2, którzy rywalizację w swojej grupie zakończyli na IV miejscu.

3Po zakończeniu zmagań w technikach sprawnościowych i poomse przyszła kolej na walki. W pierwszej walce Jan Adamczyk rozgromił Igora Bociańskiego z Bydgoszczy aż 22:10, niestety już w drugiej walce minimalnie przegrał z Konradem Kamińskim z Olecka i musiał zadowolić się miesjcem na najniższym stopniu podium. Takie same lokaty zajęli również Olaf Wyszomirski, Helena Lotarska, Małgorzat Tumiel i Adam Zawadzki.

Złote medale w konkurencji walk wywalczyła Justyna Konieczna, która pierwszą walkę wygrała z Hanną Stefankiewicz z AZS OŚ Łódź 9:4. W finale po ciężkiej walce pokonała Izabelę Tarnacką ze Spartakusa Giżycko 21:12.

Najwięcej walk w drodze po złoto stoczył Arek Januszkiewicz, który pierwszą walkę z Ignacy Sikorskim z 10 Bydgoszcz wygrał 18:10, w kolejnej rundzie pokonał reprezentanta AZS UWM Olsztyn Aleksandra Szanter 12:3. W finale wygrał przed czasem, zmuszając swojego przeciwnika, Katetena Waruszewskiego z KS Wikingowie Pisz do poddania się.

Młodzikom z Moraga należą się duże słowa uznania. Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw spisali się doskonale zdobywając 3 złote oraz 6 brązowych medali. Lederem drużyny okazał się Arek Januszkiewicz z dwoma złotymi medalami.