4 MIEJSCE DLA OSTRÓDY W „PUCHARZE TYMBARKU”

4 MIEJSCE DLA OSTRÓDY W "PUCHARZE TYMBARKU"

XVIII edycja organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” odbyła się w dniach 29 kwietnia – 2 maja.

W Wielkim Finale, który rozegrany był na PGE Narodowym w Warszawie wyłonione zostały najlepsze w Polsce drużyny w kategoriach do lat 10 oraz do lat 12. Szczególnie zadowoleni ze swoich występów będą chłopcy z Ostródy i Olsztyna, którzy zajęli odpowiednio czwarte miejsce (kategoria U-12) i trzecie (kategoria U-10).

W tym roku najlepiej reprezentowali nasz region młodzi piłkarze z Olsztyna i Ostródy. Tym pierwszym niewiele zabrakło by sięgnąć marzeń i wybiec w finale na murawę PGE Narodowego. Bardzo zadowoleni z osiągniętego podczas Finału Ogólnopolskiego w Warszawie wyniku są utalentowani chłopcy z Ostródy (kategoria U-12). – Jest pięknie. Nie spodziewaliśmy się, że zajdziemy tak wysoko, zważywszy na fakt, iż jesteśmy z jednej szkoły, w dodatku nie trenujemy w klubie. W zasadzie przyjechaliśmy nawet jedną klasą – sześciu zawodników było z klasy piątej szkoły podstawowej, a czterech zawodników zebraliśmy z klas czwartych. Mieliśmy więc jeszcze młodszych zawodników niż rywale – mówił z uśmiechem na twarzy trener Kamil Prusinowski. – Z dziećmi pracujemy ogólnorozwojowo. To nie jest tylko piłka nożna. Ci chłopcy to mistrzowie województwa w piłce siatkowej. Gramy w piłkę ręczną, próbujemy lekkiej atletyki. Rozwijamy młodzież bardzo wszechstronnie – zdradzał sekret świetnego debiutu drużyny SP 1 Ostróda jej szkoleniowiec.
Rywalizację bez wsparcia szkoleniowego od dużego ośrodka szkoleniowego podjęły dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 18 z Olsztyna, które w kategorii do lat 10 zajęły 12. Miejsce. Zadowolone z tegorocznej majówki były też małe piłkarki ze Szkoły Podstawowej w Samborowie, które doświadczenie Finałów Ogólnopolskich znają już z poprzedniej edycji Turnieju.
Po uroczystym otwarciu przy stadionie PGE Narodowym w niedzielne popołudnie, największe młode talenty ze wszystkich województw przez dwa dni rywalizowały na boiskach Legii i Agrykoli o awans do Wielkiego Finału. Finały Ogólnopolskie Turnieju zgromadziły w Warszawie 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski. Na oczach fanów obecnych na trybunach oraz widzów, którzy oglądali transmisję na żywo w Polsacie Sport i Super Polsacie, najlepsze ekipy w rozgrywkach zagrały decydujące mecze na stadionie, na którym gole strzelali m.in. Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik czy Cristiano Ronaldo. Rozegrane zostały 4 spotkania finałowe, które dostarczyły wszystko, co najważniejsze w futbolu: piękne zagrania i bramki, dużą dawkę emocji, ale także postawy fair play i pasji w najszczerszym wydaniu.
Zmagania ośmiu fantastycznych ekip osobiście obserwowali m.in. Zbigniew Boniek (prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski) oraz trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski: Czesław Michniewicz, Jacek Magiera, Marcin Dorna czy Bartłomiej Zalewski.
Triumfatorzy XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach wiekowych U-10 i U-12 już niebawem po raz kolejny będą mogli zjawić się na PGE Narodowym. W ramach nagrody głównej, młodzi piłkarze i piłkarki obejrzą z wysokości trybun ostatni mecz reprezentacji Polski przed wylotem na mundial do Rosji – 12 czerwca, z Litwą – oraz spotkają się ze swoimi idolami, czyli piłkarzami reprezentacji Polski.
Źródło: Powiat Ostródzki

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.