ARCYWAŻNE ZWYCIĘSTWO SOKOŁA. ŁOMŻA SOKÓŁ 2:3

W meczu 28 kolejki III ligi Sokół pokonał w Łomży miejscowy ŁKS 1926 3-2.

W porównaniu do poprzedniego przegranego 0-3 meczu z Polonią Warszawa trener Jarosław Kotas dokonał tylko jednej zmiany. Miejsce Krystiana Słowickiego na środku pomocy zajął Marcin Paczkowski. W miniony poniedziałek umowa Krystiana Słowickiego z klubem za porozumieniem stron została rozwiązana. Dziękujemy Krystianowi za 4 lata gry w Sokole i życzymy sukcesów w dalszej karierze piłkarskiej.

Sporym zaskoczeniem była obsada funkcji kapitana w dzisiejszym meczu, bowiem przypadła ona najmłodszemu w kadrze meczowej niespełna 19-letniemu wychowankowi Sokoła Kacprowi Wojciechowskiemu.

Tabela III ligi.

Od początku meczu inicjatywę uzyskał Sokół i w pierwszych 20 minutach stworzył sobie okazji na uzyskanie prowadzenia. Najpierw w 2 minucie minimalnie obok słupka strzelał Hubert Otręba. 120 sekund później błąd obrońcy gospodarzy i w dobrej sytuacji znalazł się Arek Gajewski, ale jego strzał został zablokowany. Świetną okazję miał w 9 minucie Patryk Rosoliński, który po podaniu Arka Gajewskiego stanął w sytuacji sam na sam z bramkarzem ŁKSu, ale górą w tym starciu okazał się Paweł Lipiec. Po raz kolejny swojej szansy strzałem zza pola karnego szukał Hubert Otręba, ale w 12 minucie pewnie obronił bramkarz gospodarzy. W 20 minucie po centrze z rzutu rożnego i strzale Arka Kucińskiego piłka wpadła do siatki, ale sędzia, co będzie można zobaczyć na skrócie z obu kamer, niesłusznie bramki nie uznał. W 21 minucie groźniej zaatakowali łomżynianie, ale w dobrej sytuacji obok bramki strzelał Rafał Maćkowski. 180 sekund później ponownie Maćkowski, po nieporozumieniu w szeregach naszych obrońców, ponownie stanął oko z oko z Kamilem Kotkowskim i tym razem piłka wpadła do siatki. Piłkarze Sokoła, motywowani zarówno przez samych siebie, jak i przez aktywnie wspomagający przez całe spotkanie sztab szkoleniowy nie pospuszczali głów i jeszcze przed przerwą zdobyli 2 bramki. Najpierw w 36 minucie Marcin Kajca strzałem z rzutu wolnego pokonał Pawła Lipca, a 2 minuty później po centrze z rzutu rożnego „Kajcowego” Adrian Pluta wyprowadził nas na prowadzenie.

Po wznowieniu gry w 2 połowie obraz znacząco się nie zmienił. Sokół dalej dążył do zdobycia kolejnych bramek i ta sztuka udała się Marcinowi Kajcy , który precyzyjnym strzałem z 17 metrów powiększył nasze prowadzenie. Dobrą okazję na zdobycie bramki miał Adrian Korzeniewski, który z 5 metrów strzałem z głowy próbował zaskoczyć goalkeepera ŁKSu. W zasadzie do końca meczu Sokół kontrolował grę a swoje okazję na wpisanie się na listę strzelców mieli Adam Wolak i Hubert Otręba. Na 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry gospodarze po rzucie rożnym zdobyli gola kontaktowego, ale na nic więcej nie było ich stać i mecz zakończył się naszym zwycięstwem.

Sobotnie zwycięstwo było niezwykle istotne w kontekście walki o utrzymanie w szeregach trzecioligowców. Ewentualna nasza porażka, przy możliwym spadku z II ligi Legionowii Legionowo i Znicza Pruszków, znacząco zmniejszyłaby te szanse. Drużyna mimo tego, iż pierwsza straciła bramkę nie poddała się i odwróciła losy meczu. Z przebiegu gry, co potwierdził nawet trener gospodarzy, byliśmy lepsi i zasłużenie zgarnęliśmy pełną pulę. Brawo!

ŁKS 1926 Łomża – Sokół Ostróda 2-3 (1-2)

Maćkowski 24’, Wasiulewski 86’ – Kajca 36’, 51’, Pluta 51’

ŁKS: Lipiec – Rakowski, Melao, Wasiulewski, Kacprzyk – Gałązka, Tarnowski ,Świderski ,Grabowski, Zalewski – Maćkowski oraz Lemański, Drozdowski, Mocarski

Sokół: Kotkowski – Wojciechowski, Pluta, Bieńkowski (37’ Wolak), Korzeniewski (65’ Jankowski) – Kuciński, Rosoliński (76’ Mlonek), Otręba, Paczkowski, Kajca – Gajewski (81’ Wójcik).

Żółte kartki: Melao, Wasiulewski, Tarnowski (ŁKS) – Paczkowski, Kuciński (Sokół).

Kolejne spotkanie Sokół rozegra już w piątek 18 maja. Tym razem na własnym boisku podejmować będziemy aktualnego lidera Lechię Tomaszów Mazowiecki. Początek meczu o godz. 19:45. Zapraszamy!