CENNY PUNKT SOKOŁA NA INAUGURACJĘ SEZONU

W 1 kolejce inaugurującej rozgrywki III ligi w sezonie 2016/17 Sokół Ostróda zremisował w Tomaszowie Mazowieckim z tamtejsza Lechią.

Mecz rozpoczął się doskonale dla ostródzian, bowiem już w w pierwszym kwadransie gry kibiców Lechii uciszył Sebastian Pączko, strzelając pierwszą bramkę dla Sokoła w tym sezonie. Taki wynik udało się utrzymać do przerwy, jednak po niej 2 bramki w 50 i 69 minucie dla gospodarzy strzelił Mateusz Broź. Gdy wydawało się, że gospodarze dowiozą zwycięstwo do końca, w 78 minucie meczu sędzia podyktował rzut karny po faulu Widejko na Smycie. Karnego na bramkę pewnie zamienił  Robert Hirsz.

Taki wynik utrzymał się już do końca meczu i pierwszy punkt Sokoła w sezonie stał się faktem. Jest on tym bardziej cenny, że faworytem w tym meczu był zespół Lechii. Piłkarze Sokoła pokazali jednak charakter i niespodziewanie dla niektórych wywieźli z gorącego terenu punkt.

Sokół wystąpił w składzie: Kotkowski – Wróblewski, Mykytyn, Pluta, Buczkowski – Skowicki, Danilczyk (76.Kuśnierz) – Pączko (76.Filipek), Goździejewski (57.Smyt), Jankowski – Hirsz

W następnej kolejce w sobotę 13 sierpnia o godzinie 18:00 Sokół podejmie u siebie drugi zespół Legii Warszawa.

Fot: Sezon 2015/2016