CZWARTE KOLEJNE ZWYCIĘSTWO SOKOŁA PODCZAS PRZYGOTOWAŃ DO WIOSNY

W rozegranym 5 lutego meczu towarzyskim Sokół pokonał IV-ligowego Jaguara Gdańsk 3:1.

Środowe spotkanie było rozegrane w trakcie trwającego od ubiegłego piątku obozu przygotowawczego w Cetniewie. I można było zauważyć, że piłkarze intensywnie pracują na treningach.

Do przerwy ostródzianie prowadzili 1:0 po kapitalnym uderzeniu z rzutu wolnego z 25 metrów w wykonaniu Dawida Pietkiewicza. Po zmianie stron między 55 a 57 minutą Sokół zdobył 2 bramki, a sytuacje sam na sam wykorzystali Patryk Kubicki i Robert Chwastek. Gdańszczanie odpowiedzieli jednym golem, który zdobyli w 78 minucie. Zwycięstwo Sokoła mogło być bardziej efektowne, ale po strzale z 16 metrow Roberta Chwastka piłka trafiła w poprzeczkę.

W dzisiejszym meczu z powodu kontuzji nie zagrał Piotr Kołc, a testowani byli środkowy obrońca i napastnik.

Sokół Ostróda – Jaguar Gdańsk 3:1 (1:0)

Pietkiewicz 32’, Kubicki 55’, Chwastek 57’ – nieznany 78’.

Sokół I połowa: Dziwulski – Brzuzy, Zyska, testowany I, Pietkiewicz – Tomkiewicz, Święty, Łyszyk, Ziółkowski, Rynkowski – Okuniewicz.

Sokół II połowa:  Leszczyński – Żwir, testowany I, Wicki, Sulewski – Otręba, Święty, Zyska, Chwastek, Kubicki – testowany II.

W piątek drużyna wraca z obozu i już w sobotę rozegra kolejny sparing. Tym razem w Elblągu zmierzymy się z II-ligową Olimpią. Spotkanie rozegrane zostanie na boisku przy ul. Skrzydlatej, a rozpocznie się o godz. 12:00.