DUŻO PRACY DO WYKONANIA. SOKÓŁ-STOMIL 0:4

W rozegranym w sobotę 21 lipca meczu towarzyskim Sokół przegrał na własnym boisku z I-ligowym Stomilem Olsztyn 0-4.

Po ostatnich sparingach w drużynami III i IV ligowymi, tym razem przyszło nam rywalizować z I-ligowcem. Właśnie dzisiaj Stomil powinien zainaugurować rozgrywki na zapleczu ekstraklasy, jednak ze względu na remont swojego boiska, mecz 1 kolejki został przełożony na wrzesień. Sokół swoje rozgrywki rozpocznie za 3 tygodnie i jest obecnie w zupełnie innej fazie przygotowań.

Pierwsze 20 minut spotkania to wyrównana gra i żadna ze stron nie stworzyła sobie groźnej sytuacji strzeleckiej. W 27 minucie Grzegorz Lech otworzył wynik meczu, wykorzystując sytuację sam na sam z Maciejem Bąblem. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 0-1.

Druga połowa to zdecydowana przewaga Stomilu, udokumentowana zdobyciem 3 bramek. Sokół, trenujący w tym tygodniu 2 razy dziennie, z upływem kolejnych minut opadał z sił, co bezwzględnie wykorzystał doświadczony przeciwnik. Ostródzianie w ostatniej minucie mogli zdobyć honorową bramkę, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Konrad Rybicki.

Sokół Ostróda – Stomil Olsztyn 0-4 (0-1)

Lech 27′, Tanczyk 66′, Stromecki 74′, Piotr Głowacki 79′

Sokół: Bąbel – Maternik, Otręba, Paczkowski, Wojciechowski, Kajca, Stryjewski, Kowalski, Lisiecki, Paprzycki, Muszyński oraz Serowiec, Panek, Wietek, Rybicki, Jodłowski, Bieńkowski, Pietkiewicz.

Stomil: Leszczyński (Skiba 46) – Kubań (46 Bucholc), Jarosz, Wełnicki (78 Dzięcioł), Szywacz (65 Dziemidowicz) – Kun (83 Wasiak) ,Trojak (46 Paweł Głowacki), Jegliński (46 Marcin Stromecki), Lech (46 Piotr Głowacki), Zając (46 Tanczyk) – Góral (46 Śledź, 83 Mętlicki).

Wkrótce opublikujemy bramki z tego spotkania oraz pomeczową wypowiedź trenera Jarosława Kotasa.

A kolejny sparing rozegra w środę 25 lipca. Tym razem na własnym boisku zmierzymy się z IV-ligową Tęczą Miłomłyn. Spotkanie najprawdopodobniej odbędzie się na boisku na osiedlu Plebiscytowym. Początek meczu o godz. 17:00.