DZIEWCZYNY BĘDĄ REPREZENTOWAĆ GMINĘ OSTRÓDA NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM

Przez trzy dni rozgrywane były eliminacje rejonowe Wojewódzkiego Turnieju Piłkarska Kadra Czeka.

Przez dwa dni gospodarzem rozgrywek była Turznica, a trzeciego dnia przeniosły się do Prątnicy (Gmina Lubawa). Najlepiej z drużyn z Gminy Ostróda zaprezentowały się dziewczęta U-15, które pokonały rówieśniczki z Prątnicy i awansowały do finału wojewódzkiego. Reprezentanci w pozostałych kategoriach uplasowali się na podium, ale do dalszych etapów niestety nie awansowali.

Kategoria U – 15 dziewcząt:

Reprezentacja Gminy Ostróda  1:1 (4:3 rzuty karne) SP Prątnica

W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Najpierw Wiktoria Chęcińska wyprowadziła Reprezentację Gminy Ostróda na prowadzenie po pięknym uderzeniu w samo okienko. Rywalki wynik spotkania wyrównały na 6 minut przed końcem meczu. Do wyłonienia zwyciężczyń potrzebne były rzuty karne. Podczas serii 11 – stek sytuacja zmieniała się diametralnie, a wynik rozstrzygnęła dopiero siódma kolejka.

Kategoria U – 15 chłopców:

Reprezentacja Gminy Ostróda 0:10 SP Świątki

Spotkanie miało niestety jednostronny przebieg. Rywale posiadali znaczną przewagę przez cały pojedynek i systematycznie punktowali naszą drużynę. Reprezentację stanowili sporo młodsi  zawodnicy i było to widać po warunkach fizycznych, którymi przeciwnicy znacznie przewyższali zawodników z Gminy Ostróda.

Kategoria U – 13 chłopców:

SP Grabowo 1:0 SP Samborowo

SP Morąg 2:0 SP Samborowo

SP Rudzienice 1:3 SP Samborowo

Drużyna prowadzona przez Sławomira Mikołajczyka przez dwa pierwsze mecze nie mogła dobrze wejść  w turniej. Mimo dwóch porażek, chłopcy byli równorzędnymi przeciwnikami, ale niestety mimo znakomitych sytuacji nic nie wpadło do bramek rywali. W meczu o 3 miejsce SP Samborowo zagrało bardzo solidnie i pewnie odniosło wygraną. Drużyna za wywalczenie miejsca na podium otrzymała pamiątkowy puchar i medale.

Skład SP Samborowo: Przemysław Dziąba, Kamil Dziąba, Bartłomiej Sadowski, Adrian Mikusek, Damian Piejdak (SP Lipowo), Norbert Rydel (SP Lipowo), Michał Boros, Nikodem Grabowski, Dominik Zalewski, Mateusz Redek, Kacper Budziński

Opiekun: Sławomir Mikołajczyk

Gratulujemy uzyskanych wyników, a dziewczętom U – 15 życzymy powodzenia w Finale Wojewódzkim!

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.