DZIEWCZYNY BĘDĄ REPREZENTOWAĆ GMINĘ OSTRÓDA NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM

DZIEWCZYNY BĘDĄ REPREZENTOWAĆ GMINĘ OSTRÓDA NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM

Przez trzy dni rozgrywane były eliminacje rejonowe Wojewódzkiego Turnieju Piłkarska Kadra Czeka.

Przez dwa dni gospodarzem rozgrywek była Turznica, a trzeciego dnia przeniosły się do Prątnicy (Gmina Lubawa). Najlepiej z drużyn z Gminy Ostróda zaprezentowały się dziewczęta U-15, które pokonały rówieśniczki z Prątnicy i awansowały do finału wojewódzkiego. Reprezentanci w pozostałych kategoriach uplasowali się na podium, ale do dalszych etapów niestety nie awansowali.

Kategoria U – 15 dziewcząt:

Reprezentacja Gminy Ostróda  1:1 (4:3 rzuty karne) SP Prątnica

W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Najpierw Wiktoria Chęcińska wyprowadziła Reprezentację Gminy Ostróda na prowadzenie po pięknym uderzeniu w samo okienko. Rywalki wynik spotkania wyrównały na 6 minut przed końcem meczu. Do wyłonienia zwyciężczyń potrzebne były rzuty karne. Podczas serii 11 – stek sytuacja zmieniała się diametralnie, a wynik rozstrzygnęła dopiero siódma kolejka.

Kategoria U – 15 chłopców:

Reprezentacja Gminy Ostróda 0:10 SP Świątki

Spotkanie miało niestety jednostronny przebieg. Rywale posiadali znaczną przewagę przez cały pojedynek i systematycznie punktowali naszą drużynę. Reprezentację stanowili sporo młodsi  zawodnicy i było to widać po warunkach fizycznych, którymi przeciwnicy znacznie przewyższali zawodników z Gminy Ostróda.

Kategoria U – 13 chłopców:

SP Grabowo 1:0 SP Samborowo

SP Morąg 2:0 SP Samborowo

SP Rudzienice 1:3 SP Samborowo

Drużyna prowadzona przez Sławomira Mikołajczyka przez dwa pierwsze mecze nie mogła dobrze wejść  w turniej. Mimo dwóch porażek, chłopcy byli równorzędnymi przeciwnikami, ale niestety mimo znakomitych sytuacji nic nie wpadło do bramek rywali. W meczu o 3 miejsce SP Samborowo zagrało bardzo solidnie i pewnie odniosło wygraną. Drużyna za wywalczenie miejsca na podium otrzymała pamiątkowy puchar i medale.

Skład SP Samborowo: Przemysław Dziąba, Kamil Dziąba, Bartłomiej Sadowski, Adrian Mikusek, Damian Piejdak (SP Lipowo), Norbert Rydel (SP Lipowo), Michał Boros, Nikodem Grabowski, Dominik Zalewski, Mateusz Redek, Kacper Budziński

Opiekun: Sławomir Mikołajczyk

Gratulujemy uzyskanych wyników, a dziewczętom U – 15 życzymy powodzenia w Finale Wojewódzkim!

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.