FILIP CHEŁCHOWSKI Z OSTRÓDY MEDALISTĄ NA MISTRZOSTWACH JIU-JITSU W SZWECJI

W minioną Sobotę w Mariefred w Szwecji odbyły się mistrzostwa Skandynawi dla dzieci i młodzieży w Brazylijskim Jiu- jitsu.

Jeden z najmłodszych mieszkańców Ostródy – Filip Chelchowski nie zostawiając żadnych wątpliwości i kończąc wszystkie swoje walki przed czasem zdobył złoty medal w kategorii 6-7 lat -22kg szarych pasów.

Filip ma 7 lat i od około 2.5 roku trenuje brazylijskie jiujutsu.
Pierwsze kroki w tym sporcie stawiał w klubie Alllstars gym w Sztokholmie, gdzie trenował go wielokrotny mistrz świata Robson Barbosa a od roku trenuje w Olsztyńskim klubie Roling Spider Team Olsztyn prowadzonym przez Tomasza Pogockiego, gdzie z powodzeniem nabywa kolejne umiejętności i sukcesy sportowe .
W tym też roku wygrał prawie wszystkie zawody, w których startował zdobył 8 złotych medali i 2 srebrne i jeden brązowy w kategoriach gi i no gi na zawodach w całej Polsce.
Zdobył też złoty medal na mistrzostwach Polski wschodniej a w minioną sobotę zdobył złoty medal mistrzostw Skandynawi w kategorii 6-7 lat -22 kg szarych pasów federacji IBJJF.
Medalista mógł startować w tych mistrzostwach ze względu na to, że posiada podwójne obywatelstwo Polskie i Szwedzkie i został na nie zaproszony przez Robson Barbosa, u którego trenuje w okresy wolne od zajęć szkolnych takich jak wakacje czy ferie.
W sobotę czekają go kolejne zawody W Olsztynie na Rolling Spider Cup 3 organizowanych przez Olsztyński klub i Tomasza Pogockiego na który jak co roku zjada zawodnicy z różnych zakątków Polski.

Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych sukcesów.