GALA SPORTU WARMII I MAZUR 2018 – NATALIA STACHOWICZ NAGRODZONA

W miniony czwartek w Olsztynie, odbyła się 18 edycja Gali Sportu Warmii i Mazur.

ideą gali jest popularyzacja sportu, aktywności fizycznej, wyników sportowych w minionym roku. To doskonała okazja, by podziękować i nagrodzić osoby, które swoją ciężką pracą osiągnęły sukces sportowy a także trenerom, bez których ten sukces się nie udał.

Zawodniczka Ostrodzkiego Klubu Kyokushin Karate Natalia Stachowicz znalazła się w gronie 21 najlepszych młodych sportowców z Warmii i Mazur  (medalistów Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata). Ostródzianka otrzymała wyróżnienie za osiągnięcia sportowe w 2017 roku.

Wśród gości gali znaleźli się: trenerzy, sportowcy a ludzie związani ze sportem i przedstawiciele władz.

Osoby wyróżnione Honorowymi Odznakami “Zasłużonay dla Warmii i Mazur”: Zdzisław Ziółkowski, Magdalena Witaszczyk, Jerzy Cimoszyński, Leszek Dublaszewski.

Wyróżnienia przyznane uczestnikom Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczangu: Sebastian Kłosiński, Adrian Wielgat.

Specjalne wyróżnienia za osiągnięcia w triathlonie oraz promocję regionu w kraju i na świecie: Robert Karaś, Marcin Konieczny.

Wyróżnienia przyznane sportu młodzieżowego – medaliści imprez rangi MŚ i ME

Mistrzostwa Świata

Żeglarstwo lodowe:  Sara Piasecka, Amelia Potejko, Laura Banach, Cezary Sternicki

Taekwondo Olimpijskie:  Szymon Piątkowski

Kajakarstwo” Tomasz Barniak, Maja Szajdek

Piłka siatkowa: Jakub Kochanowski

Mistrzostwa Europy

Kajakarstwo: Dominik Bugaj

Żeglarstwo: Jakub Gołębiowski, Filip Szmit, Wiktoria Gołębiowska, Wojciech Klimaszewski

Lekka atletyka: Konrad Bukowiecki, Sebastian Jakubowski

Short Track: Kamila Stormowska

Kickboxing: Michał Kuźniak, Sebastian Kuźniak

Karate kyokushin:  Natalia Stachowicz, Kinga Kuklińska, Jakub Skowroński

Wyróżnienia przyznane gminom województwa warmińsko-mazurskiego za upowszechnianie i rozwój sportu w gminie oraz za wspieranie młodych, utalentowanych sportowców (najwięcej punktów uzyskanych w ogólnopolskim systemie współzawodnictwa sportu młodzieżowego): 1) Miasto Olsztyn, 2) Miasto Elbląg, 3) Mrągowo, 4) Giżycko, 5) Iława, 6) Szczytno, 7) Lidzbark Warmiński, 8) Ostróda, 9) Lubawa, 10) Ełk

Wyróżnienie 3 gmin wiejskich i małomiasteczkowych województwa warmińsko – mazurskiego: 1) Gmina Wiejska Lubawa, 2) Gmina Wiejska Iława, 3) Gmina Wiejska Ostróda

Wyróżnienie 6 klubów z regionu najwyżej sklasyfikowanych w ogólnopolskim systemie sportu młodzieżowego w 2017 roku. ( w OSSM sklasyfikowano 3638 klubów): 1) Klub Sportowy AZS Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, 2) Miejskie Towarzystwo Pływackie Kormoran Olsztyn, 3) SKS Start Olsztyn, 4) Klub Sportowy „Baza Mrągowo”, 5) Klub Sportowy „Orzeł Elbląg”, 6) MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko.

Przyznane stypendia i nagrody

Lekka Atletyka:  Karol Zalewski

Kolarstwo: Anna Amelia Harkowska

Łyżwiarstwo szybkie:  Adrian Wielgat,  Sebastian Kłosiński

Stypendia sportowe- lekka atletyka: Kacper Kozłowski, Konrad Bukowiecki, Kamila Renata Zdybał, Dominik Smosarski

Kajakarstwo:  Mateusz Kamiński, Tomasz Barniak

Taekwondo olimpijskie: Piotr Hatowski, Maria Wajzer, Damian Wierzbicki, Ewa Jamiołkowska, Magdalena Maria Rutkowska

Pływanie: Justyna Dorota Burska, Krzysztof Paweł Pielowski, Paulina Krawczyk, Bartłomiej Kubkowski, Gabriela Monika Wójtowicz,

Kolarstwo tandemowe: Piotr Kołodziejczuk

Kolarstwo ręczne: Monika Pudlis, Bogdan Król

Short track: Kamila Stormowska

Podnoszenie ciężarów: Jaromir Brekau

Wyciskanie sztangi leżąc: Karol Kucharski

Gimnastyka sportowa: Wiktoria Kucner, Iga Kowalczyk, Monika Eland, Paula Plichta

Tenis stołowy: Joanna Sylwia Ryba

Siatkówka na siedząco:  Mariusz Wojdak,  Łukasz Biedrzycki, Dariusz Fercho, Krzysztof Wojtaszek, Dawid Woźny

Siatkówka plażowa na siedząco: Piotr Kowal

Nagrody pieniężne: lekka atletyka: Jerzy Jabłoński, Ju-Jitsu: Tomasz Krajewski

Podnoszenie ciężarów i trójbój siłowy:Krystyna Puzio

Żeglarstwo lodowe:  Karol Jabłoński, Michał Burczyński, Łukasz Zakrzewski

Triathlon:  Robert Karaś

Dodaj komentarz

*