W miniony czwartek w Olsztynie, odbyła się 18 edycja Gali Sportu Warmii i Mazur.
ideą gali jest popularyzacja sportu, aktywności fizycznej, wyników sportowych w minionym roku. To doskonała okazja, by podziękować i nagrodzić osoby, które swoją ciężką pracą osiągnęły sukces sportowy a także trenerom, bez których ten sukces się nie udał.
Zawodniczka Ostrodzkiego Klubu Kyokushin Karate Natalia Stachowicz znalazła się w gronie 21 najlepszych młodych sportowców z Warmii i Mazur (medalistów Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata). Ostródzianka otrzymała wyróżnienie za osiągnięcia sportowe w 2017 roku.
Wśród gości gali znaleźli się: trenerzy, sportowcy a ludzie związani ze sportem i przedstawiciele władz.
Osoby wyróżnione Honorowymi Odznakami „Zasłużonay dla Warmii i Mazur”: Zdzisław Ziółkowski, Magdalena Witaszczyk, Jerzy Cimoszyński, Leszek Dublaszewski.
Wyróżnienia przyznane uczestnikom Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczangu: Sebastian Kłosiński, Adrian Wielgat.
Specjalne wyróżnienia za osiągnięcia w triathlonie oraz promocję regionu w kraju i na świecie: Robert Karaś, Marcin Konieczny.
Wyróżnienia przyznane sportu młodzieżowego – medaliści imprez rangi MŚ i ME
Mistrzostwa Świata
Żeglarstwo lodowe: Sara Piasecka, Amelia Potejko, Laura Banach, Cezary Sternicki
Taekwondo Olimpijskie: Szymon Piątkowski
Kajakarstwo” Tomasz Barniak, Maja Szajdek
Piłka siatkowa: Jakub Kochanowski
Mistrzostwa Europy
Kajakarstwo: Dominik Bugaj
Żeglarstwo: Jakub Gołębiowski, Filip Szmit, Wiktoria Gołębiowska, Wojciech Klimaszewski
Lekka atletyka: Konrad Bukowiecki, Sebastian Jakubowski
Short Track: Kamila Stormowska
Kickboxing: Michał Kuźniak, Sebastian Kuźniak
Karate kyokushin: Natalia Stachowicz, Kinga Kuklińska, Jakub Skowroński
Wyróżnienia przyznane gminom województwa warmińsko-mazurskiego za upowszechnianie i rozwój sportu w gminie oraz za wspieranie młodych, utalentowanych sportowców (najwięcej punktów uzyskanych w ogólnopolskim systemie współzawodnictwa sportu młodzieżowego): 1) Miasto Olsztyn, 2) Miasto Elbląg, 3) Mrągowo, 4) Giżycko, 5) Iława, 6) Szczytno, 7) Lidzbark Warmiński, 8) Ostróda, 9) Lubawa, 10) Ełk
Wyróżnienie 3 gmin wiejskich i małomiasteczkowych województwa warmińsko – mazurskiego: 1) Gmina Wiejska Lubawa, 2) Gmina Wiejska Iława, 3) Gmina Wiejska Ostróda
Wyróżnienie 6 klubów z regionu najwyżej sklasyfikowanych w ogólnopolskim systemie sportu młodzieżowego w 2017 roku. ( w OSSM sklasyfikowano 3638 klubów): 1) Klub Sportowy AZS Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, 2) Miejskie Towarzystwo Pływackie Kormoran Olsztyn, 3) SKS Start Olsztyn, 4) Klub Sportowy „Baza Mrągowo”, 5) Klub Sportowy „Orzeł Elbląg”, 6) MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko.
Przyznane stypendia i nagrody
Lekka Atletyka: Karol Zalewski
Kolarstwo: Anna Amelia Harkowska
Łyżwiarstwo szybkie: Adrian Wielgat, Sebastian Kłosiński
Stypendia sportowe- lekka atletyka: Kacper Kozłowski, Konrad Bukowiecki, Kamila Renata Zdybał, Dominik Smosarski
Kajakarstwo: Mateusz Kamiński, Tomasz Barniak
Taekwondo olimpijskie: Piotr Hatowski, Maria Wajzer, Damian Wierzbicki, Ewa Jamiołkowska, Magdalena Maria Rutkowska
Pływanie: Justyna Dorota Burska, Krzysztof Paweł Pielowski, Paulina Krawczyk, Bartłomiej Kubkowski, Gabriela Monika Wójtowicz,
Kolarstwo tandemowe: Piotr Kołodziejczuk
Kolarstwo ręczne: Monika Pudlis, Bogdan Król
Short track: Kamila Stormowska
Podnoszenie ciężarów: Jaromir Brekau
Wyciskanie sztangi leżąc: Karol Kucharski
Gimnastyka sportowa: Wiktoria Kucner, Iga Kowalczyk, Monika Eland, Paula Plichta
Tenis stołowy: Joanna Sylwia Ryba
Siatkówka na siedząco: Mariusz Wojdak, Łukasz Biedrzycki, Dariusz Fercho, Krzysztof Wojtaszek, Dawid Woźny
Siatkówka plażowa na siedząco: Piotr Kowal
Nagrody pieniężne: lekka atletyka: Jerzy Jabłoński, Ju-Jitsu: Tomasz Krajewski
Podnoszenie ciężarów i trójbój siłowy:Krystyna Puzio
Żeglarstwo lodowe: Karol Jabłoński, Michał Burczyński, Łukasz Zakrzewski
Triathlon: Robert Karaś