GMINA OSTRÓDA WYSTRZELAŁA WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA

W miniony weekend (19.09.2020) odbyły się Samorządowe Mistrzostwa Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Miło jest nam poinformować, że Gmina Ostróda zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej. ”Nasi” wystąpili w składzie: Robert Horodyłowski, Paweł Fijas, Mateusz Szcześniak. Ale musieli uznać wyższość drużyny z Biskupca Pomorskiego.

Zawodnicy musieli zmierzyć się w dwóch konkurencjach. Pierwszą stanowiło strzelanie z pistoletu centralnego zapłonu (glock) z postawy stojącej z odległości 25 metrów. W drugiej konkurencji zawodnikom przyszło strzelać do tarczy z karabinu centralnego zapłonu (kałasznikow) z odległości 50 metrów. Nasza turniejowa jedynka bardzo dobrze poradziła sobie w obu zadaniach i zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej!

Gmina Ostróda II zajęła 13 miejsce. W składzie zespołu znaleźli się: Janusz Wawrzonkowski, Edward Cichorek, Paweł Puklicki

Po zakończonych zmaganiach drużyny i zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami, medalami oraz pamiątkowymi dyplomami.

Co ciekawe w tym męskim sporcie, z pistoletu najlepiej strzelała pani Agnieszka Bartkowska reprezentująca Gminę Lubawa. Natomiast z karabinu najskuteczniej strzelał Bogusław Jończak z Biskupca Pomorskiego.