GRALI W IV WIOSENNYM TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO W SZYLDAKU

GRALI W IV WIOSENNYM TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO W SZYLDAKU

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Szyldaku odbył się IV Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego – Szyldak 2019. Celem zawodów było propagowanie aktywnego trybu życia oraz popularyzacja tenisa stołowego w środowisku wiejskim.  W zawodach udział wzięło 10 zawodników.

Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym. Pojedynki toczyły się do dwóch wygranych setów. Każdy uczestnik rozegrał 9 gier. W całych zawodach odbyło się w sumie aż 45 pojedynków. W niektórych grach losy zwycięstwa przesądzał trzeci, decydujący set. Współorganizatorem i jednocześnie zawodnikiem turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego miejscowej szkoły –  Mariusz Walczak. Mecze stały na bardzo wysokim  poziomie. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną walecznością do ostatnich uderzeń małej białej piłeczki i zarazem niezwykłą kondycją fizyczną by rozegrać tak dużo spotkań w jednych zawodach.

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się gospodarz Mariusz Walczak, który wygrał 8 pojedynków i tym samym powtórzył sukcesy z trzech pierwszych edycji. Drugie miejsce zajął Maciej Domin z Kajkowa, który odniósł 7 zwycięstw. O trzecim miejscu zadecydował bilans setów między dwoma tenisistami z 6 wygranymi. Na najniższym stopniu podium zawody ukończył Piotr Marter z Grabinka a czwarte miejsce w turnieju zajął Krzysztof Golubski  z Szyldaka. Dodatkowy sukces odniósł wspomniany Piotr Marter, który jako pierwszy zawodnik w ciągu czterech edycji turnieju pokonał gospodarza Mariusza Walczaka. Spotkało się to z ogromnymi gratulacjami od innych zawodników i samego pokonanego. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Grzegorz Kowalski  – V miejsce, Marcin Skonieczka – VI miejsce, Tomasz Kubiński – VII miejsce, Hubert Filipowiak – VIII miejsce, Bogdan Chodań – IX miejsce oraz Daniel Mucha  – X miejsce.

Zawodnicy, którzy stanęli na podium i zajęli miejsca IV – VI otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez organizatora imprezy – Urząd Gminy w Ostródzie. W imieniu Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa turniej otworzył Sołtys Szyldaka i Radny Gminy – Marek Szostek. Podziękowania za pomoc w organizacji turnieju należą się również Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Szyldaku – Robertowi Pestkowskiemu.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.