GRAND PRIX OSTRÓDY W SZACHACH – II ZJAZD MEMORIAŁ JÓZEFA BABIAKA

Wczoraj (16.11.2019) w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie odbył się II Zjazd: Grand Prix Ostródy w Szachach: Memoriał Józefa Babiaka.

W turnieju uczestniczyło 21 zawodników i został przeprowadzony systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, przy zegarach elektronicznych na czas po 10′ + 5 sekund dla zawodnika na każde posunięcie od początku partii.

Zwyciężył Bartosz Trzeciak z Ostródy, wynikiem 100 % – 7 pkt. Z 7 partii – wygrał : z Szymonem Sarbiewskim, Romanem Kazimierczakiem, Andrzejem Kępką, Sławomirem Bardzińskim, Robertem Ziehm, Mirosławem Orłowskim i Jackiem Pielachem., II-miejsce Roman Kazimierczak z Morąga 5,5 pkt., III-miejsce Robert Ziehm z Olsztyna 4,5 pkt. IV-miejsce Sławomir Bardziński z Bramki 4,5 pkt., V-miejsce Andrzej Kępka z Ostródy 4,5 pkt., VI-miejsce Mirosław Orłowski z Ostródy 4,5 pkt., VII-miejsce Damian Sienkiewicz z Biskupca 4 pkt., VIII-miejsce Jacek Pielach z Morąga 4 pkt., IX-miejsce Jacek Piekarski z Ostródy 4 pkt., X-miejsce Maciej Kowalczyk z Biskupca 4 pkt., XI-miejsce Kamil Klimiuk z Ostródy 3,5 pkt., XII-miejsce Szymon Sarbiewski z Nidzicy 3,5 pkt., XIII-miejsce Barbara Mazurkiewicz z Ostródy 3,5 pkt., XIV-miejsce Kacper Klonowski z Ostródy 3 pkt., XV-miejsce Piotr Ostrowski z Jurek 3 pkt., XVI-miejsce Artur Moskalik z Ostródy 3 pkt., XVII-miejsce zajęli wspólnie : Oliwia Sarbiewska i Krzysztof Sarbiewski oboje z Nidzicy po 3 pkt., XIX-miejsce Piotr Pawłowski z Ostródy 2 pkt., XX-miejsce Arkadiusz Klonowski z Ostródy 1,5 pkt., XXI-miejsce Teresa Chojecka z Ostródy 1,5 pkt.

Organizatorami byli : Grzegorz Miśta, Paweł Klimiuk i Mirosław Orłowski. Sędzią Głównym był Paweł Klimiuk, który kojarzył komputerowo pary.