JUNIORZY SOKOŁA DRUDZY ”NA JESIENI”. W OSTATNIM MECZU ZMIAŻDŻYLI GKS STAWIGUDĘ

W meczu ostatniej kolejki rundy jesiennej rozgrywek wojewódzkich juniora młodszego, młode Sokoły na własnym obiekcie i przed własną publicznością podejmowali drużynę GKS Stawiguda.

Podopieczni trenera Roberta Poburskiego grając bez żadnego zmiennika mieli w tym spotkaniu postawiony tylko jeden cel jakim jest zwycięstwo oraz przypieczętowanie swojej wartości na pozytywne zakończenie rundy jesiennej 2018 roku.
W pierwszej połowie ostródzianie od razu pokazali charakter i kto będzie chciał dominować na boisku. Pierwsza akcja meczu należała do Sokołów gdzie identyczną ucieczką jak w ostatnim spotkaniu popisał się napastnik Mateusz Rutkowski oraz dobrym dośrodkowaniem skierował piłkę wprost na głowę kapitana zespołu Macieja Dembińskiego, który bezpośrednim strzałem w 45 sekundzie tego meczu dał prowadzenie dla ekipy ostródzkiego Sokoła.
Przed końcem pierwszej połowy bramkę na 2:0 zdobył nasz pomocnik Błażej Gorczyc występujący w tym spotkaniu w roli cofniętego napastnika.

TABELA LIGOWA

W pierwszej jak i w drugiej połowie drużyna ze Stawigudy nie miała zbyt wielu pomysłów na grę i zaskoczenie „Trójkolorowych”, a nawet podyktowany rzut karny dla drużyny gości został chybiony. Mimo to drużyna gości na pewno lepiej prezentowała się teraz niż w pierwszym starciu z drużyną z Ostródy.
Druga połowa przyniosła wiele pozytywnego, a młode Sokoły coraz zacieklej szukali kolejnych okazji do strzelenia kolejnych bramek. Wiele ze świetnie skonstruowanych akcji przez ostródzian zabrakło tej finalnej wisienki na torcie, lecz z dobrze nastawionym celownikiem w drugiej połowie na liście strzelców dopisali się Filip Przyborowski, Mateusz Rutkowski, Kacper Podgórski oraz Maciej Rudatis, podwyższając wynik tego spotkania na 6:0.
Młode Sokoły w swoim ostatnim ligowym meczu tego roku grali bez swojego podstawowego stopera Kacpra Dembińskiego, który niestety za nadmiar żółtych kartek musiał pauzować w tym spotkaniu. Trener Sokołów zdecydował się postawić to zadanie swojemu bocznemu obrońcy Kacprowi Podgórskiemu, który nie tylko świetnie zastąpił swojego brakującego kolegę, ale i 60 minucie przesunięty na pozycję lewego pomocnika zdobył swoją pierwszą bramkę w tej rundzie.
Juniorzy młodsi Sokoła Ostróda swoje zmagania 2018 roku kończą z dorobkiem 25 punktów na 2 miejscu w ligowej tabeli.

Młode Sokoły gratulujemy zwycięstwa i życzymy odpoczynku oraz dobrego i solidnego przygotowania do rundy wiosennej !!!

Sokół Ostróda – GKS Stawiguda 6:0 (2:0)

Bramki: 1′ Maciej Dembiński ( asyst. – Mateusz Rutkowski ) 36′ Błażej Gorczyc ( asyst. – Maciej Dembiński ), 45′ Filip Przyborowski ( asyst. – Błażej Gorczyc ), 56′ Mateusz Rutkowski ( asyst. – Maciej Dembiński ), 64′ Kacper Podgórski ( asyst. – Maciej Rudatis ), 67′ Maciej Rudatis ( asyst. – Szymon Witkowski )

Sokół: (BR) Szymon Witkowski, Kacper Podgórski, Michał Dolecki, Michał Perowicz, Błażej Gorczyc, Maciej Dembiński (C), Filip Przyborowski, Olaf Wiśniewski, Mateusz Rutkowski, Maciej Rudatis, Miłosz Makrocki.