KAPITALNE ZWYCIĘSTWO SOKOŁA NAD CHOJNICZANKĄ (3:0)

W meczu 15. kolejki 2 ligi Sokół wysoko pokonał Chojniczankę Chojnice 3:0. Dzięki tej wygranej „Trójkolorowi” awansowali na 6 miejsce w ligowej tabeli.

Sokół do spotkania ze spadkowiczem z zaplecza ekstraklasy przystępował z wracającym po przerwie kartkowej Wojciechem Mazurowskim, który zastąpił w wyjściowej jedenastce Pawła Brzuzego.

Od początku meczu Sokół wysokim pressingiem podszedł pod rywala, uniemożliwiając mu swobodne rozgrywanie piłki. I po jednym z takich odbiorów gorąco zrobiło się w polu karnym gości, lecz strzał Dawida Wolnego obronił bramkarz Chojniczanki. W odpowiedzi goście wyprowadzili szybki kontratak, po którym minimalnie nad poprzeczką strzelał Kamil Orlik. Po upływie 10 minut Sokół osiągnął wyraźną przewagę. Sygnał do ataku dał Konrad Andrzejczak, który po indywidualnej akcji prawą stroną strzelił po ziemi, lecz pewnie bronił Paweł Sokół. Swoje 2 świetne okazje miał najlepszy strzelec Sokoła Dawid Wolny, ale po jego 2 próbach piłka o centymetry minęła bramkę gości. Przewaga „Trójkolorowych” została potwierdzona w 28 minucie. Bramkarz Chojniczanki niefrasobliwie podawał do swojego obrońcy, podanie przeciął Dawid Wolny i płaskim uderzeniem otworzył wynik spotkania. Po strzelonej bramce piłkarze zrobili kołyskę dla kapitana zespołu Karola Żwira, któremu w piątek urodziła się córeczka. Gratulujemy i życzymy zdrowia.

Po stracie gola piłkarze Chojniczanki od razu przystąpili do odrabianie strat. Z 17 metrów strzelał Robert Ziętarski, ale jego próba o metr minęła słupek. Sokół jednak dalej przeważał i dążył po podwyższenia prowadzenia. W 31 minucie zza pola karnego nad poprzeczką strzelał Dawid Wolny, a w kolejnej akcji było już 2:0. Michał Zimmer z prawej strony wbiegł w pole karne, wycofał do Karola Żwira, ten płasko uderzył w kierunku bramki, strzał przeciął Rafał Siemaszko i futbolówka drugi raz wpadła do siatki.

Niemający nic do stracenia trener gości dokonał w przerwie 2 zmian w swoim składzie. I jak można było przypuszczać, piłkarze Chojniczanki od początku 2 połowy ostro ruszyli do ataku. Aktywny był szczególnie Robert Ziętarski, lecz jego uderzenia mijały bramkę Błażeja Niezgody. W 59 minucie świetna indywidualna akcja Tomasza Gajdy, który minął defensora gości i wyłożył piłkę Krzysztofowi Wickiemu, lecz ten w dogodnej okazji nieczysto w nią trafił. 10 minut później kapitalną bramkę mógł zdobyć Michał Zimmer. Po zamieszaniu w polu karnym i wybiciu piłki przez piłkarzy z Chojnic nasz młody zawodnik strzelił z pierwszej piłki, a futbolówka przeleciała tuż nad spojeniem bramki Pawła Sokoła. W kolejnej akcji Sokół podwyższył swoje prowadzenie. Kolejny odbiór piłki w środku pola Karola Żwira, dogranie do Tomasza Gajdy, a ten mija obrońcę i w sytuacji sam na sam trafia do siatki. Do końca meczu szczelna obrona Sokoła nie pozwoliła gościom na zbyt wiele i mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Po kapitalnym w naszym wykonaniu meczu Sokół wysoko i trzeba przyznać w pełni zasłużenie pokonał silna ekipę Chojniczanki. Trudno powiedzieć, czy był to najlepszy występ podopiecznych Piotra Jacka w tym sezonie, ale z pewnością jeden z lepszych. Warto nadmienić, że przewyższaliśmy gości zarówno cechami wolicjonalnymi, jak i czysto piłkarskimi. Nie sposób wyróżnić któregokolwiek z naszych piłkarzy, bo wszyscy zagrali kapitalnie. Brawo Panowie!

Sokół Ostróda –  Chojniczanka Chojnice 3:0 (2:0)

Dawid Wolny 28, Rafał Siemaszko 31, Tomasz Gajda 70

Sokół: 1. Błażej Niezgoda – 20. Michał Zimmer (85, 9. Sebastian Rugowski), 5. Krzysztof Wicki, 4. Wojciech Mazurowski, 6. Adam Dobosz – 11. Konrad Andrzejczak (89, 19. Łukasz Święty), 15. Kamil Zalewski (87, 7. Paweł Brzuzy), 8. Karol Żwir, 14. Tomasz Gajda – 30. Dawid Wolny, 27. Rafał Siemaszko.

Chojniczanka: 1. Paweł Sokół – 90. Jan Mudra, 3. Marcin Grolik, 26. Mateusz Bartosiak, 18. Krystian Wachowiak (46, 20. Michał Grobelny) – 23. Kamil Orlik (64, 71. Serhij Napołow), 4. Paweł Czajkowski, 10. Maciej Kona (46, 17. Tomasz Mikołajczak), 9. Robert Ziętarski (74, 13. Artur Golański), 91. Mateusz Klichowicz (74, 79. Szymon Emche) – 30. Szymon Skrzypczak.

żółte kartki: Gajda – Klichowicz, Grolik.

sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń).

Kolejny mecz zagramy już w najbliższą środę 2 grudnia. Ponownie na własnym boisku podejmować będziemy kolejnego kandydata do awansu, Stal Rzeszów. Początek starcia na boisku przy ul. 3 Maja 19 o godz. 18:00.

ŹRÓDŁO: SOKÓŁ OSTRÓDA