LEKCJA FUTBOLU W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

Sokół Ostróda był w stanie nawiązać równorzędną walkę z Finishparkietem tylko w pierwszej połowie, która była remisowa. W drugiej wyszły wszystkie błędy charakterystyczne dla ostródzkiej drużyny.

22
Tabela III ligi. Kliknij by powiększyć.

Sobotni mecz, a konkretnie jego początek lepszy był w wykonaniu ostródzian. W 22 minucie Łukasz Buczkowski dalekim wrzutem z autu znalazł w polu karnym Roberta Hirsza, który uderzył zza zasłony kilku obrońców Finishparkietu i umieścił piłkę w siatce. Kilka minut po tym Pluta mógł podwyższyć prowadzenie, ale piłka po jego strzale z głowy trafiła w poprzeczkę. Jednakże po tej sytuacji do głosu doszli gospodarze, za sprawą ich pressingu zaczęły mnożyć się błędy w szeregach obronnych Sokół. Wiele wskazywało na to, że uda się dowieść remis do przerwy, stało się jednak inaczej. Z prawej strony dośrodkował Kowalczyk, a Jakub Szarpak strzałem z 5 metrów pokonał Sikorę.

Bramka do szatni dodała skrzydeł zawodnikom Finishparkietu i w 52min objęli prowadzenie. Piotr Sikora sfaulował pędzącego do bramki Millera, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Grzegorz Domżalski. W 61 minucie przegrywali już 3:1, popełniając prosty błąd w obronie. Od tego momentu Sokół częściej miał piłkę, ale nie wiele z tego wynikało. Ostródzianie nie potrafili przekuć posiadania piłki na gole. Jednak wartymi odnotowania były uderzenia Łukasza Buczkowskiego i Krzysztofa Filipka, lecz oba były niecelne, a w przypadku Filipka strzał wylądował na poprzeczce. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Kamil Jackiewicz.

Sytuacja Sokoła nie wygląda najlepiej. Ostródzianie okupują obecnie 16 pozycję w tabeli, będąc w strefie spadkowej.

Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie – Sokół Ostróda 4-1 (1-1)

Szarpak 44’, 61, Domżalski 52 (k), Jackiewicz 90 – Hirsz 22’

Sokół Ostróda: Sikora – Wróblewski, Pluta, Maternik, Buczkowski, Mykytyn (55’ Jankowski), Danilczyk (65’ Dmowski), Pączko (65’ Filipek),Słowicki(66’ Nowiński), Hirsz ,Smyt (57’ Wójcik).