LEPSI W KAŻDYM ASPEKCIE. WASILKÓW-SOKÓŁ 0:2

W środowe popołudnie Sokół Ostróda rozgrywał spotkanie w ramach 3 kolejki III Ligi z KS Wasilków na wyjeździe. Mecz nie przyniósł nam fajerwerków, ale gra ostródzian wyglądała przyzwoicie. Kluczem do wygranej była kontrola środka pola, pewna gra w defensywie i… nieporadność gospodarzy.

Od samego początku spotkania Sokół Ostróda grał swój mecz. Nawet kiedy gospodarze z Wasilkowa podchodzili bliżej pola karnego, to i tak nie potafili poważnie zagrozić bramce ”trójkolorowych”. Pierwsza bramka padła po zamieszaniu w polu karnym Sokoła, który odzyskał piłkę i szybko wyprowadził kontrę, w związku z tym Chwastek miał dużo miejsca na 25 metrze. Nowy nabyek Sokoła pięknie uderzył i było 1:0 w 14 minucie. Do końca pierwszej połowy Sokół kontrolował spotkanie.

Drugi gol dla Sokoła padł po strasznym błędzie defensywy Wasilkowa. Wyrzut z autu, podanie i bramka Kubickiego, który dołożył nogę w 49 minucie. Przez nastepne minuty w meczu niewiele się działo. Sokół nie napierał bo nie musiał. Natomiast ekipa z Wasilkowa chyba już nie wierzyła w korzystny rezultat, więc mecz po tej drugiej bramce był raczej senny. Nasz zespół należy pochwalić za wzorowe kontrolowanie wyniku meczu. Gospodarze nie byli w stanie zbyt wiele zdziałać w kwestii gonienia wyniku.

Dzisiejsza wygrana z pewnością poprawi nastroje po porażce w derbach z Huraganem w pierwszej kolejce.

KS Wasilków – Sokół Ostróda 0:2 (0:1)
0:1 Chwastek 14′ , 0:2 Kubicki 49′

Skład Sokoła: Leszczyński – Wasiluk, Wicki, Otręba, Żwir – Rynkowski, Chwastek, Wicki, Kolc – Kubicki, Hirsz