MITYNG LEKKOATLETYCZNY PERŁA OSTRÓDY NA OTWARCIE STADIONU

W sobotę 23 września Mityngiem Lekkoatletycznym oficjalnie i uroczyście otwarto Lekkoatletyczną Perłę Ostródy czyli stadion lekkoatletyczny, który niedawno został zmodernizowany w naszym mieście.

Uroczystość otwarcia oraz całą imprezę poprowadzili wybitni byli polscy lekkoatleci, Sebastian Chmara i Paweł Januszewski, którzy przedstawili gwiazdy polskiej lekkoatletyki przybyłe na mityng. Wśród nich byli: Aleksandra Gaworska, Dominik Bochenek, Karol Zalewski, Konrad Bukowiecki, Karolina Michalak, Marcin Krukowski, Łukasz Grzeszczuk, Sofia Ennaoui, Marcelina Witek, Paweł Wojciechowski oraz Kacper Kozłowski. Na widowni zasiadły także wybitne postaci polskiej królowej sportu m.in. Artur Kohutek czy Ryszard Szpara.

Nie zabrakło także burmistrza Czesława Najmowicza, przewodniczącego Rady Miasta Tadeusza Bery, oraz przedstawicieli Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, a także firm partnerujących całemu wydarzeniu.

Mityng oficjalnie rozpoczął się od biegu 110 m. przez płotki mężczyzn, w którym zwycięzcą był Dominik Bochenek. Na nowo otwartym stadionie można było oglądać zmagania zawodników m.in. w takich dyscyplinach jak: bieg na dystansie 100 m. (mężczyzn i kobiet), pchnięcie kulą, rzut oszczepem kobiet i mężczyzn, bieg na 800 m.(kobiety), skok w dal, skok wzwyż, skok o tyczce, bieg na dystansie 2000 m., bieg 110 m. przez płotki mężczyzn.

Niepełnosprawni lekkoatleci konkurowali w biegu wózkarzy na dystansie 1500 m. Zwyciężył nim w paraolimpijczyk Bogdan Król.

Faworyci nie zawiedli i pewnie zwyciężyli w swoich konkurencjach. W pchnięciu kulą tryumfował Halowy Mistrz Europy Konrad Bukowiecki, w tyczce były Mistrz Świata Paweł Wojciechowski a w sprincie na 100 metrów Karol Zalewski. Najlepszą oszczepniczką okazała się Marcelina Witek. W biegach także obyło się bez niespodzianek . Na 400 metrów wygrała brązowa medalistka tegorocznych Mistrzostw Świata w sztafecie 4×400 Aleksandra Gaworska, zaś w biegu na 800 metrów Sofia Ennaoui.

Wydarzenie zakończył bieg mężczyzn na dystansie 2000 m. o Perłę Ostródy, w którym zwyciężył Grzegorz Kalinowski.

Mityng został zorganizowany przez Miasto Ostróda i Fundację Wychowanie Przez Sport.

Stadion przeszedł pozytywnie test, pogoda dopisała, wiec nie było problemów z zalegającą wodą. Mamy nadzieję, że teraz stadion będzie służył wszystkim, nie tylko zawodnikom, ale także mieszkańcom Ostródy, którzy chcieliby poprawić swoją kondycję. Liczymy także na kolejne dobrze obsadzone zawody, a tego typu mityngi staną się tradycją w naszym mieście, tym bardziej, że stadion posiada wszystkie certyfikaty umożliwiające organizację imprez na najwyższym poziomie.

Tekst: Marzena Matuszka; Zdjecia: Łukasz Matuszka