MACIEJ CZERKAWSKI TYMCZASOWYM TRENEREM SOKOŁA. BŁASZCZAK ODCHODZI

Dziś, 18 stycznia br. kontrakt z pierwszym trenerem „Trójkolorowych” Hubertem Błaszczakiem został rozwiązany za porozumieniem stron.

Hubert Błaszczak trafił do Sokoła w połowie lipca ubiegłego roku, pełniąc funkcję drugiego trenera. Pod koniec września objął funkcję pierwszego szkoleniowca drużyny. W tym czasie drużyna pod jego kierownictwem w eWinner 2 lidze wygrała 3 spotkania, 3 zremisowała i poniosła 4 porażki.

Do czasu znalezienia nowego szkoleniowca, zajęcia z drużyną będzie prowadził dobrze znany w ostródzkim środowisku piłkarskim Maciej Czerkawski.

Nowy trener Sokoła zna lokalną piłkę od podszewki, trenował bądź widział umiejętności wielu tutejszych chłopaków. Być może z takim trenerem udałoby się zbudować drużynę z określoną tożsamością? Wszak Sokół w ostatnich latach kojarzył się głównie z bardzo częstą wymianą piłkarskiego towaru – przez drużynę przewijali się trenerzy z różnych części kraju i się dziesiątki zawodników. Witani i żegnani z dużą częstotliwością.

Maciej Czerkawski nie jest jedynym lokalnym trenerem, który ociera się o najważniejsze sportowe stanowisko w klubie. Kilka lat temu po odejściu z drużyny Sławomira Majaka, na ławce trenerskiej zasiadł Dawid Oziero, ale poprowadził Sokoła tylko w jednym meczu.

Aktualizacja:

Maciej Czerkawski był trenerem Sokoła tylko przez jeden dzień. Ogłoszono w środę (19 styczeń) nowego szkoleniowca, który będzie prowadził drużynę w dłuższej perspektywie. Jest to Wojciech Figurski, były napastnik Sokoła. Ostatnio prowadził Jezioraka Iława.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.