MAMY REKORDZISTĘ W DWUBOJU POŻARNICZYM. BRAWO PRZEMEK ŻYDACZEK!

Asp. Przemysław Żydaczek podczas XI Podlaskiego Turnieju w Dwuboju Pożarniczym, który odbył się 4 września w Białymstoku, pobił rekord województwa w konkurencji 100 metrów pożarnicze z przeszkodami.

Nasz funkcjonariusz startował w zawodach, w składzie reprezentacji województwa warmińsko-mazurskiego. W turnieju udział wzięło 67 zawodników z 10 województw. Asp. Żydaczek uzyskał znakomity wynik w swojej koronnej konkurencji. Pokonał 100 metrów pożarnicze z przeszkodami w 16,19 sekund. Jest to nowy rekord naszego województwa w tej konkurencji. Dwubój pożarniczy to jeszcze konkurencja wspinanie po drabinie hakowej na trzecie piętro wspinalni. W popularnej „hakówce” zajął 7 miejsce z czasem 15,04 sekundy. Klasyfikację końcową turnieju tworzyła suma najlepszych wyników w dwóch konkurencjach. Zwycięzcą  XI Podlaskiego Turnieju w Dwuboju Pożarniczym został funkcjonariusz ostródzkiej Komendy Powiatowej PSP asp. Przemysław Żydaczek. Trzymamy kciuki za naszego kolegę, który już w dniach 10-16 września jako reprezentant Polski wystartuje w 14 Mistrzostwach Świata w Sporcie Pożarniczym. Mistrzostwa odbędą się w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji.

opracowanie: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: KW PSP Białystok