MORĄG: WAKACYJNE SUKCESY FINISZOWCÓW

Morąscy finiszowcy w pierwszy weekend wakacji wystartowali w XXI Biegu o Kryształową Perłę Jeziora Narie.

Bieg ten przez biegaczy uważany jest za bardzo trudny oraz posiada miano kultowego. Z trasą o długości 33 kilometrów, która prowadziła wokół jeziora Narie zmierzyło się siedmioro reprezentantów Finiszu Morąg. Największy sukces tego dnia odniosła Paulina Orłowska, która zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej oraz okazała się najszybszą morążanką. Na pierwszym miejscu w klasyfikacji morążan uplasował się Tomasz Orłowski, natomiast na miejscu trzecim Marcin Gomulski.

215. Sylwia Woronecka /3:44:10/ K30-11

W dniach 17-18 lipca dwóch morąskich finiszowców wystartowało w City Trail onTour. Marek Brojek w Olsztynie, natomiast Tomasz Schoenrock w Gdańsku. W Olsztynie z trudną trasą o długości 5 km zmierzyło się 400 osób, a wśród nich Marek Brojek. Trasę pokonał w 18 minut zajmując dzięki temu 9 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 2 w swojej kategorii wiekowej. Z równie wymagającą trasą zmierzył się w Gdańsku Tomasz Schoenrock, który na mecie zameldował się jako 33 zawodnik z czasem 22:07.

Kilka dni później, 20 lipca na Bieg Granicą Warmii i Mazur – Gąsiorowo 33 wybrali się Paulina Orłowska, Tomasz Orłowski i Kamil Paszko. Uczestnicy mieli do wyboru trzy dystanse: 3 km, 13 km oraz 21 km. Morążanie wybrali oczywiście najdłuższą trasę prowadzącą przez lasy i pola warmińsko-mazurskich wsi, która urozmaicona była licznymi podbiegami. Paulina Orłowska i Kamil Paszko uzyskując świetne wyniki zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych.

W sobotę, 3 sierpnia odbył się w Morągu 12-godzinny bieg charytatywny „Postawmy Kubę Do Pionu”. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć morąskich finiszowców. Jak wiadomo przy takich akcjach nie potrafią przejść obojętnie. W biegu tym wzięło udział 22 reprezentantów Finiszu Morąg. Dla każdego należą się ogromne brawa, jednak warto podkreślić kilka wyników osiągniętych przez morążan. Zaczniemy od najmłodszych: Zosia Orłowska (najmłodsza, niespełna półtora roczna finiszanka) pokonała 1 okrążenie z rodzicami, Wiktor Zalewski (5 lat) wspólnie z dziadkiem pokonał 1 okrążenie, siedmioletni Filip Gomulski nabiegał 7,5 km, natomiast jego tata Marcin 42,5 km. Kamil Paszko zakończył bieg z 38,75 km na koncie. Po zwycięstwo w biegu wydawało się, że biegnie Tomasz Orłowski, który po niespełna 7 godzinach miał na swoim koncie 60 km i ponad 12,5 km przewagi nad drugim zawodnikiem. Jednak obowiązki rodzicielskie nie pozwoliły mu na dalszą rywalizację i ze sporym zapasem sił musiał zakończyć bieg. Tego dnia jednak rywalizacja zeszła na drugi plan, ponieważ podczas takich akcji najważniejszy jest udział i chęć pomocy.
W biegu udział wzięli: Marcin Gomulski, Filip Gomulski, Kornel Suchocki, Mateusz Cybulski, Dawid Możejko, Kamil Paszko, Loniek Ducher, Anna Mazurek, Sasza Świątkowski, Ela Hajdeczko, Małgorzata Świątkowska, Przemysław Żyźniewski, Joanna Roczyńska, Marcin Szymkowiak, Eugeniusz Ulatowski, Wiktor Zalewski, Mateusz Kowalski, Wiktoria Kaczyńska, Anna Kaczyńska, Zosia Orłowska, Paulina Orłowska, Tomasz Orłowski.

Dnia 15 sierpnia w Mrągowie odbył się VII Mrągowski Biegowy Piknik Wojskowy. W imprezie wzięło udział ponad 200 osób. Świetną formę na dystansie 10 km zaprezentowali finiszowcy, którzy wielokrotnie stawali na podium, dzięki czemu zajęli 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczył Krzysztof Sulewski. W pierwszej dziesiątce, a dokładnie na 9 miejscu uplasował się jeszcze inny z reprezentantów Finiszu Morąg, Tomasz Orłowski. Dzięki uzyskanemu wynikowi stanął na drugim stopniu podium w swojej kategorii wiekowej. Drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej wywalczyła również Paulina Orłowska. Morąskie biegowe małżeństwo, podtrzymało tradycję na mrągowskiej imprezie i dzięki osiągniętym wynikom ponownie stanęło na podium. Paulina i Tomasz Orłowscy tym razem wywalczyli 3 miejsce w kategorii małżeństw. Tego dnia na podium stanął jeszcze Kamil Paszko, który dzięki bardzo dobrej dyspozycji uplasował się na najniższym stopniu w swojej kategorii wiekowej.

Wyniki:

2. Krzysztof Sulewski/35:51/

9. Tomasz Orłowski /40:14/ M30-2

20. Kamil Paszko /44:03/ M20-3

57. Longin Ducher /50:54/ M50-8

84(14). Paulina Orłowska /56:06/ K20-2

Trzy dni po imprezie w Mrągowie, morąscy biegacze wybrali się do Lubawy na 9. Lubawską Dychę. Z trasą o długości 10 km postanowiło zmierzyć się czworo reprezentantów Finiszu Morąg, Paulina Orłowska, Ela Ciećko, Kamil Paszko i Tomasz Orłowski.

Wyniki:

14.Tomasz Orłowski /39:32/

51.Kamil Paszko /43:36/

161(23).Paulina Orłowska /54:53/

188(34).Ela Ciećko /58:02/

Na koniec wakacji troje morąskich finiszowców wybrało się do Łukty na II Ogólnopolski Bieg Przełajowy. Uczestnicy do wyboru mieli dwa dystanse: 6 km lub 23 km. Z krótszym dystansem zmierzyli się Kamil Paszko i Przemysław Żyźniewski. Kamil uplasował się na siódmej lokacie oraz stanął na drugim stopniu podium w klasyfikacji najszybszy mieszkaniec Gminy Łukta. Przemysław wywalczył bardzo wysokie 5 miejsce w klasyfikacji służb mundurowych. Na dłuższym dystansie wystartował Marcin Gomulski, który wywalczył 8 miejsce oraz okazał się najszybszym mieszkańcem Gminy Morąg.