NAJWIĘKSZY SUKCES W KARIERZE. PARA OCIEPSKI/KĄDZIOŁA WYGRYWA ZŁOTO W ZAWODACH WORLD TOUR

Ostródzianin Marcin Ociepski i jego partner Michał Kądzioła zdobyli swój pierwszy złoty medal w cyklu FIVB Beach Volleyball World Tour, gdy triumfowali w podczas niedzielnych zmagań.

Polska para zachwyciła rodzimą publiczność finałowym zwycięstwem 2-0 (23-21, 21-17) nad Litwą Patrikasem Stankeviciusem i Audriusem Knasasem, którzy również zdobyli swój pierwszy medal w zawodach World Tour.

Kądzioła gra w World Tour od 2007 roku, dla Ociepskiego był to trzeci taki turniej. Wygrali wszystkie pięć starć w drodze na szczyt podium w Malborku.

Malbork po raz pierwszy organizował turniej World Tour, który odbył się tuż przy 650-letnim zamku. Ociepski i Kądzioła w Malborku zdobyli pierwszą nagrodę w wysokości 1000 € i co bardzo istotne, dorzucili do tego 200 punktów kwalifikacyjnych na Olimpiadę w Tokio 2020.

Mariusz Prudel (znany z wystepów w World Tour, kiedy te odbywały się w Starych Jabłonkach) i Mikołaj Miszczuk triumfowali w polskim starciu o brązowy medal. Pokonali Martina Chiniewicza i Michała Koryckiego 2-0 (24-22, 21-15).