NIEZŁA GRA Z FAWORYTEM ZE STOLICY. SOKÓŁ-LEGIA II 1:1

W rozegranym w sobotę 17 marca meczu 19 kolejki III ligi Sokół zremisował z rezerwami Legii Warszawa 1-1.

Spory problem z zestawieniem podstawowej jedenastki miał przed sobotnim meczem trener Sokoła Sławomir Majak. Za 4 żółtą kartkę pauzował Michał Jankowski, w dalszym ciągu kontuzjowani są Łukasz Buczkowski i Adrian Bieńkowski, na piątkowym treningu uraz zgłosił Krystian Słowicki, a tuż przed spotkaniem rozchorował się Daniel Mlonek. Z konieczności na prawej pomocy zagrał nominalny obrońca Adrian Korzeniewski, zaś na lewej flance Adrian Wójcik.

Sobotnie spotkanie rozgrywane było na zmrożonym boisku. Warto nadmienić, że piłkarze Sokoła w bieżącym roku nie mogli odbyć ani jednej jednostki treningowej na murawie stadionu przy ul. 3 Maja 19, a jedyny trening na naturalnej płycie odbyli na boisku na osiedlu Plebiscytowym.

Pierwsza groźna sytuacja zakończyła się zdobyciem gola przez gości. Sokół egzekwował rzut rożny, na przedpolu warszawian piłkę stracił Kamil Smyt, po czym wyprowadzili oni błyskawiczną kontrę i przy biernej postawie naszych zawodników Piotr Cichocki w 2 minucie otworzył wynik meczu. 4 minuty później legioniści mogli podwyższyć rezultat, jednak strzał Kamila Orlika, na nasze szczęście, trafił tylko w poprzeczkę. Dopiero po upływie kwadransa Sokół groźniej zaatakował, ale strzały Adriana Korzniewskiego i Marcina Kajcy wybronił bramkarz Legii. W pierwszej części spotkania piłka co prawda 2 razy znalazła się w siatce bramki gości, ale w obu sytuacjach na pozycji spalonej znajdował się Arkadiusz Gajewski.

Druga część ponownie zaczęła się od ataków gości. Ponownie strzelec pierwszej bramki Piotr Cichocki stanął oko w oko z Maciejem Bąblem, jednak nasz bramkarz odbił piłkę, którą następnie ofiarną interwencją z linii bramkowej wybił Kamil Maternik. W 58 minucie wprowadzony za Kamila Smyta Patryk Rosoliński wykorzystał nieporozumienie między obrońcą i bramkarzem gości, dopadł do piłki i został sfaulowany przez Vjaceslavsa Kudravcevsa. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Arkadiusz Gajewski, zdobywając 7 bramkę w bieżących rozgrywkach. W 70 minucie mieliśmy znakomitą okazję na wyjście na prowadzenie. Hubert Otręba świetnym podaniem uruchomił Adriana Korzeniewskiego, ten dograł do Patryka Rosolińskiego, który wyłożył piłkę do Adriana Wójcika, a ten z metra trafił wprost w bramkarza Legii. Po tej akcji z kontrą ruszyli legioniści, jednak strzał jednego z nich przeleciał nad poprzeczką. 2 minuty później ładnie z prawej strony podłączył się do akcji Paweł Ewertowski, który minął 2 obrońców Legii, wyłożył piłkę na 16 metr do Huberta Otręby, a ten strzelił minimalnie nad poprzeczką. Na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry czerwoną kartką ukarany został pomocnik Legii Mateusz Praszelik, który uderzył pięścią Pawła Ewertowskiego. W 82 minucie dobre dośrodkowanie Marcina Kajcy, jednak strzelający z głowy Adrian Wójcik znajdował się na minimalnym spalonym. Adrian Wójcik mógł zapewnić zwycięstwo naszej drużynie. W 86 minucie po doskonałym podaniu od Kamila Maternika znalazł się przed bramkarzem gości, który instynktownie obronił strzał popularnego „Wuja”. Goście powinni kończyć mecz w 9, bowiem przy próbie wyjścia z atakiem uderzony bez piłki w twarz został Patryk Rosoliński.

Sokół Ostróda – Legia II Warszawa 1-1 (0-1)

Cichocki 2’ – Gajewski 59’ (k)

Sokół: Bąbel – Kuciński, Pluta, Maternik, Ewertowski – Wójcik, Kajca, Otręba, Korzeniewski (70’ Paczkowski), Smyt (46’ Rosoliński)– Gajewski.

Legia II: Kudrjavcevs – Turzyniecki, Najemski, Bondarenko, Matuszewski – Orlik (77′ Aftyka) , Praszelik, Gęsior, Cichocki (70′ Cichocki) – Bartczak – Góral (83′ Wełniak).

żółte kartki: Najemski, Aftyka (Legia II).

czerwona kartka: Praszelik (Legia II).

Wkrótce skrót spotkania, pomeczowa konferencja prasowa trenerów obu drużyn oraz fotogaleria.

Kolejne spotkanie Sokół rozegra w sobotę 24 marca. Tym razem o godz. 15:00 w Zambrowie rozegramy spotkanie z zajmującą obecnie 10 lokatę Olimpią.