NIEZŁE STARTY MOTOCROSSOWCÓW Z GRABINKA

III runda Motocrossowych Warmińsko Mazurskich Mistrzostw Okręgu w Mrągowie

W Mrągowie odbyła się III runda Motocrossowych Warmińsko Mazurskich Mistrzostw Okręgu.

Dobrze zaprezentowali się zawodnicy pod ostródzkiego MotoKlubu Grabinek. Rafał Farasiewicz na Kawasaki w klasie MX2C w kwalifikacjach zajął 9-te miejsce, taką samą lokatę utrzymał w zawodach. W pierwszym wyścigu był 11-ty, w drugim uplasował się na 8-ej pozycji. W sumie zdobył 64 punkty do klasyfikacji generalnej.

Drugi zawodnik Motoklubu Grabinek, Rafał Kamiński,  startujący w Mrągowie w klasie MX Masters uplasował się w połowie stawki. Był 8-my w kwalifikacjach, 9-ty w pierwszym i 6-ty w drugim wyścigu, taką samą lokatę zajął w przekroju całych zawodów. Tym samym zdobył 67 punktów.

Mistrzostwa Strefy Polski Północnej w Olsztynie

Cały czas dobrze spisuje się Rafał Farasiewicz w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej. Podczas III eliminacji, która odbyła się 15 maja w Olsztynie zajął 13-te miejsce, co pozwoliło mu utrzymać  doskonałą 5-tą lokatę w klasyfikacji generalnej w klasie MX2C. 11-ty w generalce MX Masters jest Rafał Kamiński.

W klasie MX Open doskonale spisał się były zawodnik klubu z Grabinka Luis Carstens. Reprezentujący w tym roku WKM Więcbork, ale mieszkający w Plichcie koło Łukty sportowiec nie pozostawił rywalom złudzeń, zwyciężając zarówno w kwalifikacjach, jak i w obydwu wyścigach. Umocnił się tym samym na pozycji lidera mistrzostw.