ORKAN ODCIĄŁ PRĄD ENERGETYKOM Z GRYFINA

W sobotni wieczór piłkarze ręczni ostródzkiego Orkana zrobili kolejny mały kroczek w kierunku sukcesu w lidze. Tym razem pokonali na wyjeździe Energetyka Gryfino.

Piłkarze Orkana ze sporym animuszem rozpoczęli spotkanie, od razu wychodząc na prowadzenie 4:0. Po kilku kolejnych minutach było już 8:4 dla ostródzian. Później jednak coś się zacięło i do głosu doszli gospodarze, wyrównując stan meczu na 9:9. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 12:12.

Na początku drugiej połowie szczypiornistom Orkana udało się uzyskać jedno,  dwubramkową przewagę. Różnica ta utrzymywała się przez dłuższy czas, jednak końcówka meczu należała zdecydowanie do ostródzian, którzy chwilowo odcięli prąd graczom Energetyka.

Dziesięć minut przed końcem spotkania przewaga doszła do pięciu bramek czyli 25:20. Stało się jasne, że nasi zawodnicy nie dadzą sobie odebrać prowadzenia. Ostatecznie zwyciężyli 32:27, zdobywając kolejne cenne punkty do ligowej tabeli.

Energetyk Gryfino – Orkan Ostróda 27:32 (12:12)
Marcin Prorok, Jacek Krawczyk – Maciej Wasilenko, Jakub Zakrzewski (7), Artur Sadowski (4), Szymon Hegier (3), Krystian Maćkowski (6), Patryk Buluk (2), Szymon Wierzbicki, Dominik Rogala, Marcin Zagrajek (3), Bartosz Idzikowski (7)