ORKAN OSTRÓDA WYCOFANY Z PIERWSZOLIGOWYCH ROZGRYWEK!

ORKAN OSTRÓDA WYCOFANY Z PIERWSZOLIGOWYCH ROZGRYWEK!

Dwa tygodnie przed startem rozgrywek I ligi piłki ręcznej, spełnił się najczarniejszy sen zawodników, działaczy i kibiców Orkan Ostróda. Klub wycofał się z pierwszoligowych rozgrywek.

Po dobrym zeszłym sezonie w II lidze i powiększeniu pierwszej ligi znalazło się w niej miejsce dla Orkana. Kibice już zacierali ręce na możliwość obejrzenia meczów w wyższej klasie rozgrywkowej. Znany był już nawet terminarz rozgrywek

Niestety mimo tego, że zapewniano, ze klub jest przygotowany organizacyjnie i finansowo na występy na zapleczu Ekstraligi, prawda okazała się inna. Najpierw z funkcji prezesa zrezygnował Tomasz Zmysłowski, następnie okazało się, że brakuje pieniędzy. Kibice Orkana zorganizowali nawet zbiórkę, która miała umożliwić grę w I lidze, liczono także na pomoc sponsorów.

Nic z tego – nie udało się. Jak informuje klub na swojej stronie internetowej:

W dniu 21 sierpnia 2017 roku odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia OKPR Orkan Ostróda. Podczas zebrania podjęto szereg uchwał i decyzji m.in. w sprawie wycofania zespołu Ostródzkiego Klubu Piłki Ręcznej ORKAN Ostróda z rozgrywek I ligi.

Szkoda, że ostródzka piłka ręczna otrzymała cios w momencie, gdy wydawało się, że jest na szybkiej prostej wznoszącej. Działają akademie dla dzieci i młodzieży, kibice licznie przychodzili na mecze, nastąpił sukces sportowy. Gdy szykowaliśmy się na pierwszoligowe mecze z uznanymi firmami okazało się, że jednak organizacyjnie, a przede wszystkim finansowo to za wysokie progi. Mamy nadzieję, że mimo kryzysu (mamy nadzieję chwilowego) piłka ręczna w Ostródzie pozostanie i doczekamy się wielu meczów naszego zespołu, najpierw w niższej klasie rozgrywek, a kiedyś w przyszłości także w pierwszej lidze.

Mozliwy jest także inny scenariusz. Nie wiadomo, czy Orkan przetrwa, bardzo możliwe, ze to koniec działalności klubu. Jest jednak nadzieja, że w to miejsce powstanie nowy twór czyli klub piłki ręcznej i jeszcze nie raz będziemy mogli emocjonować się meczami szczypiorniaka w Ostródzie.

 

 

1 comments

12 września w godz: 16:00-17:30 na hali OCSiR (dawny MOS) przy ul. Piłsudskiego 4 – pierwszy wspólny trening dla wszystkich grup Akademii PLAY. Tego dnia będziemy przyjmować deklaracje przystąpienia do Akademii oraz zapisy na dresy i stroje zawodników.

Akademia Piłki Ręcznej PLAY zaprasza dziewczynki i chłopców urodzonych w latach 2004-2009 na treningi z piłką ręczną. Do końca września zapraszamy na bezpłatne zajęcia sportowe doskonalące tajniki szczypiorniaka. Za miesiąc wrzesień nie pobieramy składek członkowskich.

Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Uśmiech, zdrowie, przyjaźń, przygoda i drużyna. To właśnie piłka ręczna. Poznaj nowych przyjaciół i baw się. Dołącz do Akademii PLAY i przyjdź na próbny trening. Czekamy na Ciebie.

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.