OSTRÓDZIANKA WIKTORIA ZAPAŁOWSKA NA PODIUM W MISTRZOSTWACH EUROPY W SZACHACH SZYBKICH

OSTRÓDZIANKA WIKTORIA ZAPAŁOWSKA NA PODIUM W MISTRZOSTWACH EUROPY W SZACHACH SZYBKICH
Błyskawiczny awans o 200 pozycji szachistki Wiktorii Zapałowskiej

Szachowa mistrzyni województwa, zawodniczka Ostródzianki Ostróda Wiktoria Zapałowska wystartowała w mistrzostwach Europy w szachach szybkich i błyskawicznych.
Wydarzenie odbyło się w katowickim Spodku.
Podopieczna arcymistrza Igora Janika w turnieju szachów szybkich rozprawiła się między innymi z rosyjską mistrzynią międzynarodową oraz dwoma kandydatami na mistrza krajowego. Uzyskała także bardzo cenne remisy z mistrzami Fide z Łotwy oraz Polski.
– Nie uszło to uwadze komentatorów prowadzących transmisję na żywo, którzy ocenili grę Wiktorii jako fenomenalną – informuje na swoim fanpage’u Kamil Zapałowski, tata ostródzkiej szachistki.
Ostatecznie zawodniczka klubu MLKS Ostródzianka poprawiła ranking o 92 punkty Elo, poprawiła miejsce w stosunku do listy startowej o prawie 200 pozycji! Wśród zawodniczek z rocznika 2007 Wiktoria Zapałowska zajęła 3. miejsce i została najlepszą wśród wszystkich startujących o rankingu poniżej 1400.
W szachach błyskawicznych udało się podnieść ranking 108 punktów Elo i poprawienie pozycji startowej o ponad 70 pozycji.
źródło: M.Tchórz, K.Zapałowski

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.