PAGED MORĄG CUP

W niedziele 13.01.2019 turniej rocznika 2008 zainaugurował cykl halowych turniejów piłkarskich pod patronatem burmistrza Morąga organizowanych już od kilku lat przez miejscowy klub MKS Kaczkan Huragan Morąg.

Do turnieju zgłosiło się wiele zespołów jednak można było maksymalnie dopuścić do gry 12 , których gro było z tzw „górnej półki”. Rywalizacja zapowiadała się niezwykle ciekawie a wysoki poziom rozgrywek wzbudził ogromna frekwencja kibiców na trybunach , którzy dopingowali swoich ulubieńców. Po fazie grupowej awans do mistrzowskiej grupy uzyskały cztery najlepsze drużyny. Z grupy A AP Ostróda bez straty punktu i Huragan Morąg a z grupy B bez porażki Piłeczka Pruszcz Gdański i AS Stomil Olsztyn , który kilka dni temu został mistrzem halowym w roczniku 2008 WMZPN, tak wiec obsada w grupie mistrzowskiej była zacna. Natomiast zespoły od miejsca 3 w dół zagrały mecze bezpośrednio o miejsca. Huragan Morąg w fazie finałowej zremisował z Piłeczką Pruszcz Gdański 0:0 ale już w kolejnym pojedynki zabrakło sił i uległ wysoko 0:5 Stomilowi. Stomil wygrał również ze świetnie w tym dniu dysponowaną ekipą AP Ostróda 2:0 z którą Piłeczka z Pruszcza straciła cenne punkty. Zespół AS Stomil Olsztyn zdobył puchar🏆 za 1 miejsce ufundowany przez burmistrza Morąga a Piłeczka Pruszcz Gdański ponownie jak w 2018 stanęła na II miejscu podium gdzie triumfowała wówczas ekipa Naki Olsztyn. Trzecie miejsce przypadło AP Ostróda a czwarte gospodarzowi z Morąga .
Po wielogodzinnych zmaganiach piłkarskich wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez tytularnego sponsora Paged Sklejka Morąg , najlepsi zawodnicy statuetki i nagrody piłkarskie , wyróżniający się zawodnicy upominki ponadto cztery najlepsze drużyny otrzymały puchary a zwycięska ekipa dodatkowo voucher na zakupy w hurtowni piłkarskiej Exclusive Sport Gdańsk.
Ponownie jak ubiegłym roku najlepszym zawodnikiem turnieju został Grzegorz Mastalerz z Pruszcza a najskuteczniejszym zawodnikiem Antek Kozłowski ze Stomilu strzelec 13 goli oraz najwszechstronniejszy zawodnik Adrian Wypych z AP Ostróda.
Huragan Morąg skład : Piotr Storoniak, Adam Heymann, Igor Turowski, Dawid Giesek, Damian Smutek , Dominik Skórka, Jan Kursa, Szymon Paj , Jakub Szyk
👉Najlepszy Zawodnik: Grzegorz Mastalerz (Piłeczka Pruszcz Gd)
👉Najlepszy Strzelec: Antek Kozłowski (Stomil ) 13 goli
👉Najwszechstronniejszy zawodnik : Oskar Wypych (AP Ostróda)

👉Wyróżniający się zawodnicy w zespołach: Wojtek Klimkiewicz (Stomil), Piotr Kotaraski (Pruszcz), Adrian Krajewski (AP Ostróda), Jan Kursa (Huragan), Oliwier Szymkiewicz (Żuri), Piotr Kraszewski (Naki I), Aleks Olsztyn (Naki II), Michał Łotysz (FunFutbol), Jakub Borys (Sokół), Ksawery Kujawski (AP Pasłęk), Kacper Tyczka (El-Futbol), Kuba Necel (AP Piekarczyk) .

➡️AS Stomil Olsztyn : Igor Cieśla , Oliwier Sarnowski, Wojtek Klimkiewicz, Adrian Stanilewicz, Antek Kozłowski, Krzysztof Chrobak, Sebastian Kopeć , Krispin Gołąb, Michał Śniadowski.