PIĘKNA PASSA TRWA. RUCH-SOKÓŁ 1:2

Znowu to zrobili. Sokół Ostróda wygrał 2:1 z Ruchem Wysokie Mazowieckie w niedzielnym spotkaniu III ligi.

Bez kontuzjowanych Roberta Hirsza, Piotra Okuniewicza, Dawida Pietkiewicza i Piotra Ziółkowskiego przyjechała drużyna Sokoła do spotkanie z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Jeżeli do tego dodamy zasiadających na ławce rezerwowych ale nie w pełni zdolnych do gry Roberta Chwastka i Andrzeja Łyszyka, to widać, że sztab szkoleniowy Sokoła miał ograniczone pole manewru przy ustalaniu wyjściowej jedenastki.

Jako pierwsi w niedzielnym spotkaniu groźnie zaatakowali gospodarze. Centra z rzutu rożnego Michała Hryszko, zgrywał Kamil Stankiewicz i z 7 metrów z głowy strzelał Daniel Samluk, ale pewnie interweniował Kacper Leszczyński. W 13 minucie Sokół objął prowadzenie. Świetna akcja lewą stroną, podanie Pawła Brzuzego do Oskara Rynkowskiego, ten dogrywa do na 5 metr do Pawła Tomkiewicza, który silnym strzałem pod poprzeczkę otwiera wynik meczu. W 19 minucie na strzał z 25 metrów zdecydował się Patryk Kubicki, lecz świetnie obronił bramkarz Ruchu Eryk Niemira. 3 minuty później gospodarze doprowadzają do wyrównania. Złe ustawienie naszej defensywy, podanie Michała Hryszki do Eryka Matusa, i 18-letni zawodnik mija w sytuacji sam na sam mija naszego bramkarza i trafia do siatki. W 31 minucie ładna akcja Patryka Kubickiego, który wbiegł w pole karne, dośrodkował do Bartłomieja Wasiluka, którego strzał z półobrotu w ostatniej chwili zablokował obrońca Ruchu. 6 minut później wrzut z autu w kierunku Pawła Tomkiewicza, ten ładnie mija obrońców i wykłada piłkę na 5 metr do Michała Stryjewskiego, który trafia tylko w poprzeczkę. W odpowiedzi składna akcja gospodarzy, lecz lekki strzał Pawła Brokowskiego mija słupek. W 45 minucie Sokół ponownie obejmuje prowadzenie w meczu. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Piotra Kołca, zgranie Krzysztofa Wickiego, po którym zawodnicy Ruchu wybijają piłkę poza karne, dopada do niej Michał Stryjewski, strzela i po rykoszecie od piłkarza Ruchu futbolówka wpada do siatki. Tuż przed przerwą Sokół miał jeszcze rzut wolny z 17 metrów, ale nad poprzeczką strzelał Piotr Kołc.

W drugiej połowie to gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, ale dobrze zorganizowana defensywa Sokoła nie pozwalała na zbyt wiele. Pierwszy groźny strzał oddali zawodnicy Ruchu w 68 minucie, ale dobrze obronił Kacper Leszczyński. W 87 minucie dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Piotra Kołca, z głowy strzelał Krzysztof Wicki, ale piłka poszybowała minimalnie obok słupka. Sporo szczęścia mieliśmy w następnej akcji. Po rzucie rożnym dla Ruchu i piąstkowaniu Kacpra Leszczyńskiego z 16 metrów strzelał Grzegorz Makal, ale trafił tylko w poprzeczkę. Gospodarze, mimo blisko 7 doliczonych minut, nie zagrozili bramce Sokoła i mecz zakończył się 6 z rzędu zwycięstwem naszej drużyny.

Dzięki niedzielnej wygranej Sokół utrzymał pozycję lidera 3 ligi. W tym spotkaniu widać było większą dojrzałość i mądrość w grze naszej drużyny. Mimo sporych ubytków kadrowych inkasujemy cenne 3 punkty. Swoją szansę na pozycji napastnika otrzymał Paweł Tomkiewicz i trzeba przyznać, że był wyróżniającą się postacią na boisku. Z pewnością było to ważne spotkanie dla naszego bramkarza, który w poprzednich 2 meczach strzelił 2 bramki samobójcze. Dziś bronił jednak bardzo pewnie, co z pewnością korzystnie wpłynie na jego interwencje w kolejnych spotkaniach. Brawo Panowie!

Coraz większą popularnością cieszą się nasze transmisje na żywo na kanale Youtube. Dziś w szczytowym momencie oglądało ją blisko trzy razy tyle osób co poprzednie spotkania. My ze swej strony będziemy starali się udoskonalać jakość przekazu, a Wam dzięki że jesteście z nami.

Ruch Wysokie Mazowieckie – Sokół Ostróda 1:2 (1:2)

Matus 22’ – Tomkiewicz 13’, Stryjewski 45’

Ruch: Niemira – Kuriata, Pasko, Stankiewicz, Samluk – Hryszko (72’ Radaszkiewicz), Babul, Skibko (34’ Zysik), Wierzbowski (59’ Gromek), Matus – Brokowski (52’ Makal).

Sokół: Leszczyński – Brzuzy, Otręba, Wicki, Żwir – Stryjewski, Kołc, Wasiluk, Rynkowski (72’ Wojciechowski), Kubicki – Tomkiewicz.

Żółte kartki: Makal, Gromek, Pasko (Ruch) – Brzuzy (Sokół).

Już w najbliższą środę Sokół rozegra mecz w ramach 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski. Udamy się wówczas do Kazanic na mecz z A-klasowym Jordanem. Początek meczu o godz. 16:00. Z kolei w sobotę na naszym boisku ligowy mecz na szczycie. O 18:00 podejmować będziemy zajmujący 3 miejsce Sokół Aleksandrów Łódzki. Serdecznie zapraszamy kibiców na oba spotkania.