PRZYGODA W II LIDZE TRWA. SOKÓŁ-RADUNIA 2:3

W meczu 24 kolejki eWinner 2 ligi Sokół przegrał na własnym boisku z Radunią Stężyca 2:3.

Na rozgrywane na naszym obiekcie spotkanie 2 ligi zostały zaproszone, przebywające na terenie Ostródy, dzieci i młodzież z Ukrainy. Na uciekające przed wojną młode osoby czekały okolicznościowe koszulki, klubowe gadżety oraz kulinarny poczęstunek. Dziękujemy za przybycie i kibicowanie „Trójkolorowym”!

Wracając do meczu, to w dzisiejszym spotkaniu podopieczni Wojciecha Figurskiego musieli sobie radzić bez swojego kapitana Patryka Skóreckiego, który musiał pauzować za nadmiar kartek.

Już w pierwszej akcji meczu mogło i powinno być 1:0 dla „Trójkolorowych”. Wysoki pressing za skutkował odbiorem piłki, szybkie rozegranie w trójkącie Jakub Mysiorski – Arturo Lias – Dawid Wojtyra, lecz ten ostatni nie trafił do bramki w idealnej sytuacji z 6 metrów. Po kwadransie optycznej przewagi Sokoła, do głosu doszli gości. W 16 minucie po podaniu Wojciecha Łuczaka z kilku metrów nie trafił Jan Kopania, a 8 minut później Janusz Surdykowski przestrzelił z 5 metrów. W 27 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska teatralnie w naszym polu karnym upadł Wojciech Łuczak, a prowadzący zawody Marcin Szrek podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Jakub Letniowski i strzałem w środek bramki otworzył wynik meczu. W 34 minucie goście mogli podwyższyć swoje prowadzenie, lecz strzał Janusza Surdykowskiego z 16 metrów poszybował tuż nad poprzeczką. W 42 minucie „Duma Mazur” doprowadziła do wyrównania. Rozgrywające świetne zawody Kamil Kurowski zdecydował się na strzał z 17 metrów, bramkarz gości odbił piłkę, do której najszybciej dopadł Dawid Wojtyra i z 5 metrów pokonał Kacpra Tułowieckiego. W kolejnej akcji mogliśmy już wyjść na prowadzenie. Odbiór futbolówki w środku pola, zagranie Kamila Kurowskiego do Arturo Liasa, którego strzał z 16 metrów świetnie obronił bramkarz Raduni.

Co nieudało nam się pod koniec pierwszej połowy, udało się na początku drugiej odsłony. Jakub Mysiorski wypuścił Ernesta Słupskiego, który wygrał pojedynek z defensorem gości, wyłożył piłkę na 5 metr do Dawida Wojtyry, a ten płaskim strzałem dopełnił formalności. W 61 minucie Karol Turek dograł do Kamila Kurowskiego, a ten huknął z 18 metrów tuż nad poprzeczką. 8 minut później goście doprowadzili do wyrównania. Wrzucenie piłki w nasze pola karne, strzał Macieja Orłowskiego obronił Dominik Kąkolewski, lecz dobitka Janusza Surdykowskiego z 4 metrów była już skuteczna. Warto nadmienić, że goście wykorzystali grę w przewadze, bowiem od kilku minut za bramką opatrywany był Jan Klimek. W kolejnej akcji meczu mieliśmy kolejną kontrowersyjną decyzje sędziego. Złe wybicie piłki przez Kubę Lizakowkiego, przechwyt Dawid Wojtyry, który po kontakcie z bramkarzem upadł w polu karnym, lecz tym razem gwizdek arbitra milczał. Dodatkowo za protesty sędzia ukarał naszego napastnika drugą żółtą kartką, przez co do końca spotkania graliśmy w osłabieniu. Tuż przed upływem regulaminowego czasu gry Radunia wyszła na prowadzenie. Złe ustawienie naszej defensywy wykorzystał Dawid Retlewski, który strzałem z kilku metrów pokonał Dominika Kąkolewskiego. W doliczonym czasie gry szarżującego w naszym polu karnym Damiana Szuprytowskiego sfaulował Filip Dymerski i arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany, lecz jego strzał świetnie obronił nasz bramkarz. W ostatniej akcji meczu powstało spore zamieszanie w polu karnym gości, dogranie Filipa Dymerskiego w kierunku Dominika Stępnia, ten z kolei niecelnie podał do Sebastiana Rugowskiego i mecz zakończył się naszą porażką.

Komentarz do spotkania?  Biednemu zawsze wiatr wieje w oczy … Brawo Panowie za ambitną postawę na boisku. Obaj szkoleniowcy byli zgodni, że sprawiedliwszym wynikiem byłby remis, ale … [paragrafy].

Sokół Ostróda – Radunia Stężyca 2:3 (1:1)

Wojtyra 42′, 49′ – Letniowski 30′(k), Surdykowski 69′, Retlewski 89′

Sokół: 12. Dominik Kąkolewski – 17. Filip Dymerski, 31. Ernest Dzięcioł (90, 11. Jakub Żyznowski), 4. Jan Klimek (81, 77. Wojciech Mazurowski), 23. Karol Turek – 30. Jakub Mysiorski, 29. Sebastian Rogala, 8. Kamil Kurowski, 14. Arturo Lías (73, 19. Łukasz Święty; 90, 15. Dominik Stępień), 7. Ernest Słupski (81, 9. Sebastian Rugowski) – 22. Dawid Wojtyra.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 15. Jakub Witek (55, 13. Kuba Lizakowski), 4. Przemysław Szur, 6. Rafał Kosznik – 20. Michał Miller (56, 21. Maciej Orłowski), 27. Jakub Letniowski, 2. Dmytro Baszłaj (66, 7. Damian Szuprytowski), 77. Wojciech Łuczak, 10. Radosław Stępień (56, 11. Dawid Retlewski), 3. Bartosz Kuźniarski (90, 17. Jan Kopania) – 28. Janusz Surdykowski.

żółte kartki: Turek, Wojtyra, Dymerski (Sokół) – Baszłaj, Letniowski, Surdykowski (Radunia).

czerwona kartka: Dawid Wojtyra (70. minuta, Sokół, za drugą żółtą).

sędziował: Marcin Szrek (Kielce).

W kolejnym spotkaniu Sokół zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Puławy. Mecz zostanie rozgrany w sobotę 26 marca o godz. 14:00.