W dniu 9 czerwca 2018 Klub Żeglarski Ostróda po raz 23 zorganizował Regaty o Puchar Burmistrza Ostródy 2018.
Regaty odbyły się na akwenie jeziora Drwęckiego przy słonecznej pogodzie i wietrze 2B z kierunku wschodniego. Na start zgłosiło się 15 załogi.
Rozegrano 3 biegi klasach T-2, T-3, Otwarto pokładowej. Zwycięzcy poszczególnych klas otrzymali z rąk Pana Burmistrza Puchary i dyplomy, a każda załoga drobny upominek.
Po zakończeniu regat już tradycyjnie żeglarze bawili się przy ognisku i muzyce żeglarskiej do późnych godzin wieczornych.
Zapraszamy również na kolejne regaty żeglarskie, które odbędą się w dniu 23 czerwca 2018 w ramach Ostródzkich Dni Morza 2018 podczas których nie zabraknie dobrej muzyki, zabawy, parady jachtów i pokazu fajerwerków.
Regaty są zaliczane do cyklu 4 regat ostródzkiego sezonu żeglarskiego. Sternicy biorący udział w regatach rywalizują w Rankingu Serników Ostródzkiego Sezonu Żeglarskiego 2018, który zostanie rozstrzygnięty na koniec sezonu żeglarskiego.
Źródło: Klub Żeglarski Ostróda/ciara/
Nazwa
Oznaczenie |
Typ Jachtu
|
Port / Klub
|
Sternik i Załoga
|
Klasa
|
Ogólne
|
|||||||
Wyścig
|
Wyścig
|
|||||||||||
I
|
II
|
III
|
Pkt
|
I
|
II
|
III
|
Pkt
|
|||||
1
|
RS400 | RS400 | LOK Ostróda | Jarosław Waszkiel Robert Łyskawa |
1
|
1
|
1
|
3
|
3
|
3
|
4
|
11
|
M
|
Nazwa
Oznaczenie |
Typ Jachtu
|
Port / Klub
|
Sternik i Załoga
|
Klasa
|
Ogólne
|
||||||
Wyścig
|
Wyścig
|
|||||||||||
I
|
II
|
III
|
Pkt
|
I
|
II
|
III
|
Pkt
|
|||||
1 | Kompan 4 | Micro | Morąg | Agnieszka Piotrowska – Czerniak Jerzy Czerniak |
1
|
1
|
2
|
4
|
6
|
8
|
11
|
25
|
3
|
PP Micro | Micro | Morąg | Jerzy Piekarski Bogdan Kulik |
2
|
2
|
1
|
5
|
11
|
9
|
7
|
27
|
M
|
Nazwa
Oznaczenie |
Typ Jachtu
|
Port / Klub
|
Sternik i Załoga
|
Klasa
|
Ogólne
|
||||||
Wyścig
|
Wyścig
|
|||||||||||
I
|
II
|
III
|
Pkt
|
I
|
II
|
III
|
Pkt
|
|||||
1
|
Piątka + | Storm 22 | KŻ Ostróda | Tomasz Kopytko Magdalena Kopytko Michalina Kopytko Artur Kopytko Antoni Kopytko |
1
|
1
|
1
|
3
|
1
|
1
|
1
|
3
|
2
|
Bepro | Sedna 24 | HSW Olsztyn | Jacek Grabiński Waldemar Porwal Rafał Dziekan |
2
|
2
|
2
|
6
|
2
|
2
|
2
|
6
|
3
|
Majek | Storm 22 | Ostróda | Rafał Wojciechowski Artur Kołakowski |
3
|
3
|
3
|
9
|
4
|
3
|
3
|
10
|
4
|
Quartius | Focus 650 | KŻ Ostróda | Maciej Kant Anna Surowiec-Kant |
4
|
4
|
4
|
12
|
5
|
5
|
5
|
15
|
5
|
Sagittarius | Focus 650 | OSCIR Ostróda | Marcin Ostrowski Agata Ostrowska Aleksander Ostrowski |
6
|
5
|
5
|
16
|
9
|
7
|
9
|
25
|
6
|
Atik | Focus 650 | KŻ Ostróda | Ryszard Zych Adam Cheropolitański |
6
|
8
|
7
|
20
|
7
|
13
|
13
|
33
|
7
|
FOX | Sasanka 620 | Sokół Ostróda | Michał Lis Aleksandra Lis Oliwia Kuliś |
8
|
7
|
6
|
21
|
14
|
11
|
10
|
35
|
8
|
Dionizos | Sasanka 620 | Ostróda | Kazimierz Punpur Dariusz Skóratko |
7
|
6
|
8
|
21
|
12
|
10
|
14
|
36
|
M
|
Nazwa
Oznaczenie |
Typ Jachtu
|
Port / Klub
|
Sternik i Załoga
|
Klasa
|
Ogólne
|
||||||
Wyścig
|
Wyścig
|
|||||||||||
I
|
II
|
III
|
Pkt
|
I
|
II
|
III
|
Pkt
|
|||||
1
|
Marunia | Windiamer | Ostróda | Zdzisław Zembrzuski Czesław Cycyński Artur Zembrzuski Marek Zembrzuski Ania Zembrzuska |
1
|
1
|
1
|
3
|
8
|
6
|
6
|
20
|
2
|
Rudzik | Focus 730 | Sokół Ostróda | Wojciech Rudziński Piotr Rudziński |
2
|
2
|
2
|
6
|
10
|
12
|
8
|
30
|
3
|
EL Sol | Twister 26 | Ostróda | Andrzej Selega Maciej Straszewski |
4
|
3
|
3
|
6
|
15
|
14
|
12
|
41
|
4
|
Kardamon | – | Puck | Daniel Domnik Oliwia Domnik Zuzanna Domnik |
3
|
4
|
DNS
|
12
|
13
|
15
|
DNS
|
44
|