REPREZENTANCI POWIATU OSTRÓDZKIEGO NA PODIUM ZTREME POWERLIFTING COALITION – WORLD CUP 2021

REPREZENTANCI POWIATU OSTRÓDZKIEGO NA PODIUM ZTREME POWERLIFTING COALITION - WORLD CUP 2021
NA PODIUM XTREME POWERLIFTING COALITION – WORLD CUP 2021 W KATEGORII MUNDUROWEJ

W miniony weekend (18-21.11.2021 r.) w Hali Sportowej OSIR w Siedlcach w ramach Pucharu Świata federacji XPC (Xtreme Powerlifting Coalition) w wyciskaniu sztangi leżąc odbyła się Kategoria Służb Mundurowych MPF (Military, Police, Fire Fighter), do której przystąpili przedstawiciele m.in. Policji Straży Pożarnej czy Służby Więziennej z terenu całej Polski.
Wśród nich byli również dwaj mieszkańcy naszego powiatu ostródzkiego a konkretnie gminy Ostróda reprezentujący klub Grizly Team Wirwajdy. Artur Wiśniewski i Damian Markowski to funkcjonariusze Służby Więziennej na codzień pełniący służbę w Zakładzie Karnym w Iławie. Sportami siłowymi zajęli się wyczynowo kilkanaście lat temu osiagając, w swoich kategoriach wagowych, aktualnie czołowe miejsca jako mundurowi w tak prestiżowych międzynarodowych zawodach. Puchar Świata federacji XPC, który odbył się w Siedlcach był okazją aby móc sprawdzić się w rywalizacji z zawodnikami na najwyższym poziomie. Według srodowiska siłaczy były to najważniejsze zawody mijającego 2021 roku.
Po (dosłownie) bardzo ciężkich zmaganiach obu naszym zawodnikom udało się osiągnąć rewelacyjne wyniki:
– Damian Markowski (kat. MPF 110 kg) zajął miejsce 2, kat. OPEN – miejsce 7
– Artur Wiśniewski (kat. MPF 125 kg) zajął miejsce 3, kat. OPEN – miejsce 5
Obaj siłacze jednogłośnie oświadczyli, że nie spoczywają na laurach i zrobią wszystko, by przyszły rok pod względem sportowym należał do nich.
źródło: Policyjny Klub Sportowy Mazury

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.