ŚWIETNE WYSTĘPY POLI WYGONOWSKIEJ W LOTOS PZT POLISH TOUR

Ostródzianka, 17-letnia Pola Wygonowska rewelacyjnie zaprezentowała się podczas turnieju tenisowego seniorów z cyklu Lotos PZT Polish Tour w Poznaniu.

Sklasyfikowana na 101 miejscu w rankingu polskich tenisistek (czwarta wśród juniorek) Pola na co dzień reprezentuje UKS RP SPORT Olsztyn i w drodze do półfinału pokonała sklasyfikowane wyżej od siebie zawodniczki.

LOTOS PZT Polish Tour –  to pomysł na połączenie aż 9 profesjonalnych turniejów tenisowych, które odbędą się w różnych częściach Polski w 2020 roku.

W pierwszej rundzie Pola pokonała Adriannę Sosnowską 6: 2, 6: 0 (58. miejsce w rankingu). W kolejnej rundzie, również w dwóch setach, zmierzyła się z Joanną Zawadzką z UKS ACT Sport Tarnów, która jest 13 rakietą wśród polskich tenisistek. Pola przegrała z rywalką tylko 3 gemy i wygrała 6: 2, 6: 1.

Trudniejsza przeszkoda czekała na zawodniczkę Ostródy w ćwierćfinale. Martyna Kubka jest 9. zawodniczką w rankingu. Pola nie bała się rywalki i wygrała w emocjonującej emocjonującej rozgrywce (6-4, 3-6, 6-3) co pozwoliło awansować do półfinału.

W rozegranym dziś rano meczu nie pokonała wyżej sklasyfikowanej, siódmej rakiety wśród polskich zawodniczek. Anastasia Shoshyna była mocniejsza od naszej  zawodniczki w setach 6-2 i 6-0.

Niemniej Pola pokazała, że jest w stanie rywalizować w seniorek , ogólnopolskich rozgrywkach.