SIEDEM SZKÓL KWALIFIKOWAŁO SIĘ DO MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA

Zawodnicy z siedmiu szkół podstawowych rywalizowali w Samborowie w eliminajach gminnych Mistrzostw Województwa Warmińsko Mazurskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w halowej piłce nożnej.

Bezkonkurencyjni okazali się piłkarze Szkoły Podstawowej w Lipowie, którzy uzyskali przepustkę do turnieju rejonowego. Na podium uplasowały się także drużyny z Samborowa i Tyrowa.

Podczas 13 pojedynków kibice zgromadzeni na trybunach w samborowskiej hali sportowej mogli zobaczyć aż 41 bramek strzelonych przez zawodników z rocznika 2005 – i młodszych. Od początku turnieju Szkoła Podstawowa w Lipowie była stawiana w gronie faworytów i zgodnie z przewidywaniami sięgnęła po końcowe trofeum. Drużyna prowadzona przez Wiesława Stefańskiego wygrała wszystkie turniejowe pojedynki, a w finałowej potyczce rozgromili zawodników z Samborowa. W meczu o III lokatę lepsi od piłkarzy z Szyldaka okazali się rówieśnicy z Tyrowa.

Po zakończonych rozgrywkach wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsze ekipy zostały nagrodzone pucharami, które zostały ufundowane przez Gminę Ostróda.

Organizatorzy postanowili wyłonić także Najlepszego Strzelca rozgrywek, którym został Bartłomiej Sadowski (SP Samborowo), zdobywca 7 bramek.