SOKÓŁ OSTRÓDA POKONAŁ HUTNIK KRAKÓW 3:0!

Po dwutygodniowej przerwie w sobotę na boisko wrócili piłkarze ostródzkiego Sokoła. I zrobili to w doskonałym stylu! Trójkolorowi pewnie pokonali ostatniego w tabeli Hutnika Kraków 3:0. W dwóch ostatnich spotkaniach podopieczni Piotra Jacka zgromadzili komplet punktów, zdobywając w nich 6 goli i nie tracąc żadnego. Aż żal, że w tym roku zagramy już tylko raz – w najbliższą środę w zaległym meczu ze Stalą Rzeszów.

Sporym zaskoczeniem był występ od pierwszej minuty nieobecnego od dłuższego czasu choćby w meczowych „osiemnastkach” Daniela Łuczaka. Okazało się jednak, że szkoleniowiec Sokoła miał piłkarskiego nosa, wypuszczając byłego piłkarza Śląska na boisko. To właśnie on w 12 minucie otworzył wynik spotkania po składnej akcji zespołu, gdy zachował przytomność w polu karnym, przełożył rywala i uderzył nie do obrony przy długim słupku. Jeszcze wcześniej z rzutu wolnego w słupek trafił Tomasz Gajda. Trójkolorowi przed przerwą przeważali, a Hutnik nie potrafił w żaden sposób zagrozić bramce Błażeja Niezgody. Gdy wydawało się, że do szatni Sokół zejdzie z jednobramkowym prowadzeniem, na indywidualną akcję zdecydował się Paweł Brzuzy. Zszedł z lewej strony do środka i płaskim strzałem prawą nogą zza pola karnego w 45 minucie pokonał Dawida Smuga.

W drugiej połowie impuls do pogoni gościom próbował dać wprowadzony w przerwie Abdallah Hafez. Kilkukrotnie postraszył Niezgodę, a raz po jego strzale głową piłka trafiła w poprzeczkę. Podrażniło to jednak tylko gospodarzy. W 74 minucie w szesnastce odnalazł się Dawid Wolny i zdobył swoją 10 bramkę w sezonie 2019/2020. Ta bramka praktycznie zamknęła mecz – w ostatnim kwadransie i jedni i drudzy marzyli już głównie o ciepłym prysznicu. Spotkanie 18 kolejki II ligi rozgrywane było bowiem w iście zimowych warunkach, w temperaturze poniżej 0 stopni.

Sokół Ostróda – Hutnik Kraków 3:0 (2:0)

Łuczak 12’, Brzuzy 45’,  Wolny 74’

Sokół: 1. Błażej Niezgoda – 20. Michał Zimmer, 5. Krzysztof Wicki, 4. Wojciech Mazurowski, 6. Adam Dobosz – 10. Daniel Łuczak (60, 77. Wojciech Kalinowski), 7. Paweł Brzuzy (46, 15. Kamil Zalewski), 8. Karol Żwir, 14. Tomasz Gajda (85, 19. Łukasz Święty) – 30. Dawid Wolny, 27. Rafał Siemaszko (69, 9. Sebastian Rugowski).

Hutnik: 22. Dawid Smug – 2. Tomasz Jaklik (46, 13. Przemysław Antoniak), 23. Piotr Stawarczyk, 3. Mateusz Zając, 31. Sebastian Olszewski – 9. Mateusz Ozimek, 25. Patryk Kieliś (65, 34. Kacper Jodłowski), 5. Miłosz Drąg, 7. Krzysztof Świątek, 20. Dawid Linca (80, 19. Patryk Matysek) – 8. Kamil Sobala (46, 27. Abdallah Hafez).

żółte kartki: Brzuzy, Zimmer, Kalinowski, Niezgoda (Sokół) – Ozimek, Olszewski, Sobala, Hafez, Antoniak (Hutnik).

sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

Kolejny, ostatni w tym roku mecz Sokół rozegra 16.12.2020 (środa) o godz. 16.15. Rywalem w zaległym pojedynku z 16 kolejki będzie Stal Rzeszów. Bezpłatna transmisja na kanale Łączy Nas Piłka na YouTube.

źródło: Sokół Ostróda