SOKÓŁ OSTRÓDA PRZEGRYWA ZE ZNICZEM PRUSZKÓW 1:2

W meczu 24. Kolejki eWinner 2 ligi Sokół przegrał w Pruszkowie z zajmującym ostatnie miejsce w tabeli Zniczem 1:2.

W starciu 2 ekip, które nie wygrały w 2021 roku ligowego spotkania, trener Sokoła postanowił dokonać kilku korekt w składzie. W bramce od pierwszej minuty zagrał Błażej Niezgoda, do jedenastki wrócił kapitan drużyny Karol Żwir, a po raz pierwszy w wyjściowym składzie znalazł się Dominik Więcek.

Sobotnie spotkanie rozpoczęła się dla nas w sposób wręcz wymarzony. W 5 minucie Karol Żwir odebrał piłkę jednemu z obrońców Znicza, wbiegł w pole karne, gdzie dograł do Dawida Wolnego, a nasz najlepszy strzelec płaskim uderzeniem trafił do siatki. 3 minuty później z rzutu wolnego strzelał Tomasz Gajda, lecz pewnie w bramce zachował się Piotr Misztal. W 18 minucie rzut wolny egzekwowali gospodarze, w wyniku którego jeden z piłkarzy Znicza z 8 metrów trafił w słupek. 12 minut później szybka akcja Sokoła, strzał z 12 metrów Tomasza Gajdy broni Piotr Misztal, a dobitka Dawida Wolnego poszybowała nad poprzeczką.   W 35 minucie gospodarze doprowadzają do wyrównania. Szybka akcja podopiecznych Piotra Kobiereckiego i Matusz Grudziński strzałem z 10 metrów pokonuje Błażeja Niezgodę.

Początek drugiej połowy toczony był przy silnym wietrze, a piłkarze obu drużyn mieli spore problemy z opanowaniem futbolówki. W 61 minucie po stracie piłki w środku pola z szybkim atakiem ruszyli gospodarze. Najpierw z 16 metrów w poprzeczkę strzelił Gabor Grabowski, a dobitkę Owe Bonyangi z linii bramkowej wybił Krzysztof Wicki. „Trójkolorowi” starali się zagrażać gospodarzom głównie strzałami z dystansu, lecz próby Tomasza Gajdy i Michała Zimmera nie znalazły drogi do siatki. W 78 minucie gospodarze zdobyli zwycięskiego gola. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, niepewna interwencja Błażeja Niezgody i Maciej Wichtowski strzałem z głowy daje Zniczowi komplet punktów.

W doliczonym czasie gry dobrą okazję do wyrównania miał Tomasz Gajda, ale jego silny strzał obronił bramkarz Znicza.

Znicz Pruszków – Sokół Ostróda 2:1 (1:1)

Grudziński 35’, Wichtowski 78’ – Wolny 5’

Znicz: 12. Piotr Misztal – 4. Marcin Bochenek, 3. Maciej Wichtowski, 18. Martin Baran, 8. Mateusz Grudziński – 7. Kacper Falkowski (46, 19. Gabor Grabowski), 10. Maciej Machalski (68, 17. Martin Janco), 14. Szymon Kaliniec (58, 6. Krystian Pomorski), 21. Lukáš Hrnčiar, 20. Owé Bonyanga (79, 24. Mariusz Gabrych) – 9. Maciej Firlej.

Sokół: 1. Błażej Niezgoda – 20. Michał Zimmer, 5. Krzysztof Wicki, 4. Wojciech Mazurowski, 23. Karol Turek (86, 10. Wojciech Kalinowski) – 17. Dominik Więcek (65, 9. Sebastian Rugowski), 31. Jakub Czajkowski (86, 6. Adam Dobosz), 8. Karol Żwir, 7. Paweł Brzuzy (62, 22. Łukasz Soszyński), 14. Tomasz Gajda – 21. Dawid Wolny.

żółte kartki: Kaliniec, Hrnčiar (Znicz) – Czajkowski, Żwir (Sokół).

czerwona kartka: Lukáš Hrnčiar (90. minuta, Znicz, za drugą żółtą).

sędziował: Paweł Kukla (Kraków).

Przed świętami Sokół czekają jeszcze 2 spotkania. Najpierw w środę w zaległym meczu w Siedlcach zmierzymy się z Pogonią, a w Wielką Sobotę na własnym boisku podejmować będziemy Olimpię Elbląg.