SOKÓŁ POKONAŁ MOTOR LUBLIN 1:0

W meczu 13. kolejki 2 ligi Sokół pokonał Motor Lublin 1:0.

Obie ekipy przystępowały do sobotniego spotkania z chęcią podtrzymania passy zwycięstw z poprzedniej kolejki. Trener Sokoła Piotr Jacek wystawił w starciu z Motorem identyczną jedenastkę jak w zwycięskim pojedynku z Wigrami Suwałki.

Od początku spotkania 2 tegorocznych beniaminków to goście uzyskali optyczną przewagę. Częściej utrzymywali się przy piłce i starali się zagrozić bramce strzeżonej przez Błażeja Niezgodę. W 11 minucie centra z rzutu rożnego Tomasza Swędrowskiego i zupełnie niepilnowany Rafał Król strzela z 3 metrów lecz fenomenalnie broni Błażej Niezgoda. Chwilę później Tomasz Swędrowski zdecydował się na silny strzał z 23 metrów, lecz znowu na posterunku golkiper „Trójkolorowych”. Po upływie pierwszego kwadransa nieoczekiwanie zgasł jeden z jupiterów, lecz sędzia nie przerwał zawodów. Niestety w przeciągu kilku minut zgasły dalsze 2 i wówczas arbiter zarządził przerwę do czasu usunięcia usterki. Na szczęście po 10 minutach udało się naprawić usterkę i piłkarze mogli kontynuować grę. Po 8 minutach od wznowienia gry świetnym strzałem z 25 metrów popisał się Karol Żwir, ale dobrze bronił Sebastian Madejski. Pierwsza połowa to ostra i męska gra, czego efektem były 4 żółte kartki po stronie Sokoła.

6 minut po wznowieniu gry Sokół objął prowadzenie. Świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego Wojciecha Kalinowskiego i Krzysztof Wicki po zamieszaniu w polu karnym skierował piłkę do siatki. Mimo iż 5 piłkarzy Sokoła było ukaranych żółtą kartką, to od 68 minuty graliśmy w przewadze jednego zawodnika, po drugim napomnieniu Marcina Michoty. Minutę później świetna akcja Sokoła, Dawid Wolny zgrywa do Tomasza Gajdy, lecz strzał tego drugiego w ostatniej chwili zablokował jeden z defensorów gości. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry z akcją 2 na bramkarza ruszyli Konrad Andrzejczak i Dawid Wolny, ale ten pierwszy zamiast podawać sam strzelał i świetnie bronił bramkarz gości. W doliczonym czasie gry piłkarze Motoru egzekwowali 3 rzuty rożne, na nasze szczęście bez efektów bramkowych.

Sokół wygrał 2 z rzędu ligowe spotkanie, dzięki czemu „Trójkolorowi” awansowali na 7 miejsce w ligowej tabeli. Mimo nienajlepszego wejścia w mecz, udało nam się przetrzymać napór gości. Po raz kolejny widać było olbrzymie zaangażowanie i chęć odniesienia zwycięstwa przez naszych piłkarzy. Spotkanie miało wyrównany przebieg, ale taka już specyfika tej ligi. Trzeba umieć wykorzystać swoje sytuacje. Cieszy również coraz lepiej funkcjonujący blok defensywny „Trójkolorowych”, który tym razem zagrał na 0 z tyłu. Brawo!!!

Sokół Ostróda 1-0 Motor Lublin

Wicki 52’

Sokół: 1. Błażej Niezgoda – 20. Michał Zimmer, 5. Krzysztof Wicki, 4. Wojciech Mazurowski, 9. Adam Dobosz – 14. Tomasz Gajda, 7. Paweł Brzuzy, 8. Karol Żwir, 19. Łukasz Święty (46, 6. Kamil Zalewski), 77. Wojciech Kalinowski (69, 11. Konrad Andrzejczak) – 31. Dawid Wolny.

Motor: 15. Sebastian Madejski – 26. Michał Król, 51. Rafał Grodzicki, 91. Ariel Wawszczyk, 19. Marcin Michota – 25. Dominik Kunca (58, 92. Paweł Moskwik), 21. Kamil Kumoch (75, 13. Szymon Rak), 7. Sławomir Duda, 6. Tomasz Swędrowski, 77. Piotr Ceglarz (72, 17. Filip Wójcik) – 10. Rafał Król (75, 99. Daniel Świderski).

żółte kartki: Mazurowski, Święty, Brzuzy, Dobosz, Zimmer, Żwir – Duda, Michota.

czerwona kartka: Marcin Michota (68. minuta, Motor, za drugą żółtą).

sędziował: Konrad Aluszyk (Toruń).

Kolejne spotkanie Sokół rozegra już w najbliższą środę. Ponownie na własnym boisku zmierzymy się z Garbarnią Kraków. Początek meczu o godz. 16:00.

źródło: Sokół Ostróda