SOKÓŁ POKONUJE POLONIĘ I MA AWANS!

Sokół Ostróda nie bez problemów przebrnął przez rundę wstępną Pucharu Polski. Udało się pokonać Polonię Warszawa, jednak nie było łatwo, zwłaszcza w pierwszej połowie. Koniec końców udało się wygrać 2:0.

Do gry Karol Szweda desygnował dość nową jedenastkę dla kibiców Sokoła. W pierwszym składzie pojawiły się nowe nabytki ostródzkiej ekipy. Takie nazwiska jak Otręba, Mlonek, Ciach czy Zalewski to było coś nowego. Ciekawym wyborem na lewej obronie był też młodziutki wychowanek Kacper Wojciechowski. Ze starej gwardii zobaczyliśmy Kotkowskiego, Plutę, Korzeniewskiego, Jankowskiego i Słowickiego.

Mecz rozpoczął się od ataków Polonii, której bardzo zależało na zwycięstwie. Warszawianie próbowali i byli groźni. Jednak Sokołowi z pomocą często szedł Kotkowski, Pluta i szczęście. Nasi rzadko atakowali w pierwszej odsłonie, ale jak już to skutecznie. W 27 minucie po jednym z takich ataków prowadzenie dał Korzeniewski, po zamieszaniu w polu karnym i wślizgu. Do końca pierwszych 45 minut ostródzianie byli w odwrocie, na szczęście udało się dowieść prowadzenie.

Na drugą połowę wyszedł zupełnie inny Sokół. Pewny siebie, szybki i dominujący. Ta postawa została wynagrodzona. Już 6 minut po wznowieniu bramkę po szybkim ataku zdobył nowy nabytek Arkadiusz Ciach, strzelając w długi róg. Było 2:0 i od tego momentu naszym grało się znacznie łatwiej. A sama Polonia wyglądała na zrezygnowaną. Koniec końców udało się dowieść pozytywny rezultat do końca.

Sokół nie pokazał najwyższej dyspozycji wtorkowego popołudnia. Jednak to co cieszy, to jedność w zespole i niezłe występy nowych piłkarzy. No i najważniejsze – Sokół awansował do następnej rundy Pucharu Polski. W sobotę o 19:45, Trójkolorowi zagrają w kolejnej rundzie z 2-ligową Stalą Stalowa Wola.

Sokół Ostróda  – Polonia Warszawa 2:0 (1:0)
1:0 Korzeniewski 27′ 2:0 Ciach 51′

Sokół: Kotkowski, Pluta, Otręba, Zalewski, Mlonek, Ciach, Korzeniewski, Jankowski, Maternik, Wojciechowski, Słowicki