SOKÓŁ WRESZCIE PRZEŁAMUJE SIĘ NA WYJEŹDZIE. BROŃ-SOKÓŁ 0:1

W meczu 28 kolejki rozgrywek III ligi sezonu 2018/19 Sokół w Radomiu pokonał miejscową Broń 1:0.

Sokół przystąpił do sobotniego spotkania bez kontuzjowanych Kamila Maternika i Roberta Hirsza, a także zawieszonego za kartki Marcina Kajcy. Trener Sokoła, podobnie jak w poprzednim spotkaniu, wystawił aż 5 młodzieżowców w wyjściowym składzie. W spotkaniu z Bronią zdecydował się na grę 5 obrońcami, a w roli napastnika zagrał Rafał Lisiecki. Pod nieobecność „Kajcowego” rolę kapitana pełnił wychowanek klubu Kacper Wojciechowski.

TABELA III LIGI

Jako pierwsi w sobotnim meczu, rozgrywanym po raz pierwszy w sezonie w iście letnich warunkach, zaatakowali zawodnicy Sokoła. Michał Stryjewski minął obrońcę, wbiegł w pole karne i dograł do Rafała Lisieckiego, którego strzał w ostatniej chwili zablokował defensor Broni. W 24 minucie Konrad Paterek zdecydował się na strzał z 25 metrów, ale pewnie interweniował Maciej Bąbel. Chwilę później nasz zespół objął prowadzenie. Świetna dwójkowa akcja Rafał Lisiecki – Dominik Wasiak, po której ten drugi w sytuacji sam na sam z bramkarzem skierował piłkę do siatki. Dla 17-letniego zawodnika, który w tej sytuacji zachował się jak rutyniarz, była to pierwsza bramka w seniorskiej piłce. W 27 minucie po szybkim rozegraniu z autu, Kamil Czarnecki podał do Konrada Paterka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Maciejem Bąblem, ale świetnie interweniował Maciej Bąbel. Tuż przed przerwą ponownie groźnie zrobiło się w naszym polu karnym, lecz próby Przemysława Śliwińskiego i Przemysława Nogaja nie znalazły drogi do siatki.

Druga połowa zaczęła się od 2 strzałów z dalszej odległości Michała Stryjewskiego, lecz obie próby poszybowały nad poprzeczką. Po upływie kwadransa przycisnęli walczący o utrzymanie w lidze gracze Broni. Najpierw strzał Przemysława Śliwińskiego obronił Maciej Bąbel, a przed dobitką Dominika Leśniewskiego do pustej bramki uchronił nas Kacper Wojciechowski. 120 sekund później groźny strzał z pola karnego Adama Imieli na rzut rożny sparował nasz bramkarz. Sokół przetrwał chwilowy napór gospodarzy i w kolejnych minutach mógł podwyższyć prowadzenie. W 65 minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym strzał Huberta Otręby zablokował jeden z obrońców. 3 minuty później świetne dogranie Dominika Wasiaka do Pawła Tomkiewicza, którego strzał z 16 metrów o centymetry minął bramkę gospodarzy. W 77 minucie wyprowadziliśmy groźną kontrę, ale szarżujący w polu karnym Rafał Lisiecki nie zrozumiał się z Dawidem Pietkiewiczem. Do końca meczu gospodarze ambitnie próbowali doprowadzić do wyrównania, lecz dobrze zorganizowany blok defensywny nie dopuścił do straty bramki i mecz zakończył się wygrana Sokoła.

Po meczu gorąco zrobiło się w budynku klubowym, gdzie kilkunastu zdenerowanych ostatnimi wyniki Broni kibiców próbowało zamanifestować zarządowi swoje niezadowolenie.

Sobotnie zwycięstwo w Radomiu przełamało serię 3 z rzędu porażek na wyjazdach. Mimo, ze graliśmy w środę trudne spotkanie z Ruchem oraz mieliśmy do przebycia ponad 300 km, udało się korzystnie zaprezentować na boisku walczącej o utrzymanie Broni i zgarnąć 3 punkty. Na uwagę zasługuje też fakt, że graliśmy od początku z 5 młodzieżowcami w składzie, a mecz kończyliśmy aż z 7. Dzięki temu mocno włączyliśmy się w walkę o premię z Pro Junior System. Aktualne zestawienie można na nieoficjalnej stronie Polonii Warszawa https://www.dumastolicy.pl/2019/05/17/pjs-po-27-kolejce-2018-19/. Przypominamy, że premię dostają 4 najlepiej punktujące drużyny, a warunkiem jest utrzymanie w lidze. W przypadku otrzymania premii z PJS pierwszej drużyny Legii, rezerwy nie otrzymają dofinansowania z III ligi.

Broń Radom – Sokół Ostróda 0:1 (0:1)

Wasiak 25’

Broń: Młodziński – Góźdź, Gorczyca, Kupiec, Wicik (79’ Stefański) – Nogaj (60’ Leśniewski), Sala, Paterek (67’ Winiarski), Imiela, Czarnecki – Śliwiński (74’ Goliasz).

Sokół: Bąbel – Wojciechowski, Paczkowski, Panek, Danilczyk, Łyszyk – Wasiak, Otręba, Tomkiewicz, Stryjewski(58’ Pietkiewicz) – Lisiecki (86’ Wenglorz).

Żółte kartki: Czarnecki, Wicik, Gorczyca (Broń) – Stryjewski, Pietkiewicz (Sokół).

Kolejne spotkanie zagramy w sobotę 25 maja. Na własnym boisku podejmować będziemy najbardziej utytułowany klub w rozgrywkach III ligi czyli Polonię Warszawa. Początek starcia na boisku przy ul. 3 Maja 19 w Ostródzie o godz. 18:00. Zapraszamy.