SOKÓŁ WRZUCA ”DYSZKĘ” W PUCHARZE WOJEWÓDZKIM

W meczu 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski Sokół rozgromił w Kazanicach miejscowego Jordana 10:0 i awansował do kolejnej rundy.

Sztab szkoleniowy Sokoła potraktował potyczkę z A-klasowym przeciwnikiem jako intensywną jednostkę treningową. Poza kilkoma kontuzjowanymi piłkarzami oraz Patrykiem Kubickim, Kacprem Leszczyńskim i Piotrem Kołcem, w środowym meczu wzięli udział wszyscy piłkarze z kadry pierwszego zespołu.

21 minut potrzebował Bartłomiej Wasiluk, aby skompletować klasycznego hattricka, a szczególnie 3 bramka była szczególnej urody. Starszemu koledze z drużyny efektownej bramki pozazdrościł Dominik Wasiak, trafiając z ponad 20 metrów w samo okienko. Jeszcze w pierwszej połowie swoje 4 trafienie dołożył Bartłomiej Wasiluk, 2 bramki strzelił wychowanek Sokoła Piotr Ziółkowski i do przerwy na tablicy mieliśmy wynik 0:7.

Pierwsze 20 minut drugiej połowy to przewaga naszej drużyny, lecz zabrakło finalizacji w postaci bramek. Dopiero w 67 minucie Oskar Rynkowski wykorzystał sytuację sam na sam. W ostatniach 3 minutach gry swoje gole po rzutach rożnych strzelili Paweł Tomkiewicz i Krzysztof Wicki i mecz zakończył się zwycięstwem Sokoła 10:0.

Jordan Kazanice – Sokół Ostróda 0:10 (0:7)

Wasiluk 10’, 18’, 21’, 25’, Ziółkowski 26’, 29’, Wasiak 25’, Rynkowski 67’, Tomkiewicz 87’, Wicki 89’

Jordan: Kowalski – Kempkowski, Grzybowski, Okuniewski, Rykaczewski, Modrzewski, Bogdański, Brzozowski, Owczarek, Sadowski. Gerka oraz Jakubowski, Gajewski, Okoniewicz, Frankiewicz, Szulc, Wyżlic.

Sokół: Kapłon – Wojciechowski, Panek, Otręba, Żwir – Stryjewski, Wasiluk, Zyska, Ziółkowski – D.Wasiak, Łyszyk oraz Wicki, Brzuzy, Tomkiewicz, Rynkowski.

Barkas Tolkmicko – Stomil II Olsztyn 2:5

Śniardwy Orzysz – MKS Korsze (24 września, godz. 16)

Runda 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski była ostatnią, w której obowiązywał podział geograficzny przydziału przeciwników. Od kolejnej rundy, zaplanowanej na 22 kwietnia 2020 roku, zwycięskie drużyny będą rozlosowywane bez klucza terytorialnego.