SOLIDNY MECZ W WYKONANIU SOKOŁA. REMIS Z LIDEREM

W zaległym meczu 13. kolejki III ligi Sokół Ostróda zremisował na własnym boisku ze swoim imiennikiem z Aleksandrowa Łódzkiego 1-1.

Na spotkanie z liderem trener Sławomir Majak desygnował skład, w którym dokonał kilka zmian w porównaniu do poprzedniego meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Po karencji związanej z nadmiarem żółtych kartek do wyjściowej jedenastki wrócili Łukasz Buczkowski, Kamil Maternik i Arkadiusz Gajewski. Pewnego rodzaju niespodzianką był brak w 18-tce dwóch doświadczonych napastników czyli Arkadiusza Ciacha i Kamila Zalewskiego.

Drużyna lidera z Aleksandrowa Łódzkiego niezwykle poważnie potraktowała starcie z ostródzianami, bowiem mimo, iż mecz rozpoczynał się w środę o godz. 18:00, to goście wyruszyli do Ostródy już we wtorek po obiedzie.

TABELA III LIGI

Od początku spotkania żadna z drużyn nie zdecydowała się na bardziej zdecydowane ataki, przez co okazji strzeleckich mieliśmy jak na lekarstwo. Warto jedynie odnotować strzał Kamila Maternika po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasza Buczkowskiego. Po upływie pierwszego kwadransa brak zdecydowania naszej formacji obronnej mógł skończyć się utratą bramki, ale piłkę na rzut rożny wybił Adrian Korzeniewski. W odpowiedzi po zespołowej akcji z dystansu uderzał Hubert Otręba, ale futbolówka po rykoszecie wylądowała w dłoniach bramkarza gości Michała Brudnickiego. W 35 minucie ponownie ostródzianie wymienili kilka składnych podań, po których Igor Michalski zacentrował w pole karne, ale centymetrów zabrakło Arkadiuszowi Gajewskiemu aby skierować piłkę do siatki. Tuż przed zakończeniem 1 połowy do rzutu wolnego z 25 metrów podszedł Łukasz Buczkowski, piłka odbiła się od muru i będącemu w polu karnym Krystianowi Słowickiemu w ostatniej chwili zabrał piłkę jeden z obrońców gości.

Drugą część spotkania lepiej zaczęli podopieczni Piotra Kupki. Zaatakowali zdecydowanie i już 10 minut po rozpoczęciu mogli objąć prowadzenie, ale strzał z okolic linii pola karnego na rzut rożny wybił Maciej Bąbel. W 65 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Łukasz Buczkowski, podał do Daniela Mlonka, ten minął obrońcę i dośrodkował wprost do głowę Arka Gajewskiemu, który strzelił tylko w boczną siatkę. Aleksandrowianie próbowali zaskoczyć Macieja Bąbla strzałem z 25 metrów, ale trudne uderzenie na rzut rożny sparował nasz bramkarz. W 78 minucie objęli oni jednak prowadzenie. Prosta strata przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy, dośrodkowanie z prawej strony i Kamil Żylski, mimo asysty dwóch naszych zawodników pokonuje Macieja Bąbla. Podopieczni Sławomira Majaka zaatakowali większą ilością graczy, nadziewając się przy tym na kontry. Po jednej z nich tylko dzięki ofiarnej interwencji Kamila Maternika nie straciliśmy drugiej bramki. Na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry ostródzianie doprowadzili do remisu. Wprowadzony na boisko w drugiej połowie Michał Jankowski świetnie dośrodkował a Arkadiusz Gajewski strzałem z głowy z kilku metrów dał nam cenny punkt. Mimo 3 doliczonych minut obu drużynom nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i mecz zakończył się podziałem punktów.

Z przebiegu spotkania remis wydaje się być wynikiem sprawiedliwym. W pierwszej połowie to my mieliśmy więcej okazji bramkowych, z kolei goście po objęciu prowadzenia mieli jeszcze niezłe okazje na zamknięcie meczu. Po raz kolejny w tym sezonie zdarzył nam się przestój w grze, co z zimną krwią wykorzystali aleksandrowianie. Udało nam się jednak przerwać niechlubną serię 4 z rzędu porażek, jednak w dalszym ciągu pozostajemy w strefie spadkowej. Pocieszający jest fakt, że drużyna mimo iż przegrywała, to walczyła z liderem o korzystny wynik, co zaprocentowało strzeleniem wyrównującej bramki. To z pewnością napawa lekkim optymizmem przez bardzo ważnym starciem z mającą tyle samo punktów co Sokół Wartą Sieradz.

Sokół Ostróda – Sokół Aleksandrów Łódzki 1-1 (0-0)

Gajewski 85′ – Żylski 78′

Sokół Ostróda: Bąbel – Korzeniowski, Pluta, Maternik, Buczkowski, – Mlonek, Słowicki, Otręba, Michalski (60′ Jankowski), Wójcik (90+2 Paczkowski) – Gajewski.

Sokół Aleksandrów Łódzki: Brudnicki – Pawlak, Ślęzak, Woźniczak, Szarpak – Bogołębski, Kobiera (76′ Porochnicki) – Rogalski (82′ Kadłubiak), Marciniak, Mroczek – Żylski.

Żółte kartki: Wójcik, Gajewski (Sokół O.) – Ślęzak (Sokół A.Ł.)