SPORTOWE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W SZYLDAKU

SPORTOWE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W SZYLDAKU

W Szkole Podstawowej w Szyldaku w dniu 11 listopada 2019 r. odbył się jubileuszowy, XX Szkolny Turniej Piłki Siatkowej organizowany z okazji Święta Niepodległości.

Szczególny dla Polski dzień, już po raz dwudziesty uczczono sportowymi zmaganiami. Tradycyjnie imprezę rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego, by podkreślić doniosłość tego święta.

W zawodach wzięły udział drużyny z Kiersztanówka, Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie oraz Szyldaka. Liderem zawodów był młodzieżowy zespół z liceum, który zdecydowanie prowadziła od początku turnieju i wygrał wszystkie mecze. Po bardzo wyrównanej walce o drugą lokatę, zwycięstwo odniosła grupa z Szyldaka. W generalnej klasyfikacji pierwsze miejsce, zdobywając Puchar Wójta Gminy Ostróda, zajęła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Ostródzie. Drugą lokatę uzyskał zespół z Szyldaka, zaś trzecie miejsce zawodnicy z Kiersztanówka. Puchary ufundował Wójt Gminy Ostróda, natomiast nagrody rzeczowe w postaci piłek radny Starostwa Powiatowego w Ostródzie Piotr Błaszkiewicz. Radny w asyście dyrektora szkoły złożył też wiązankę kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Klaudiusz Muszyński, Bartosz Tucki, Kacper Cencelewski, Kamil Jaworski, Daniel Rynkiewicz, Jakub Elert, Jakub Kopiczyński.

– To już dziewiętnaście lat wspólnych zmagań sportowych upamiętniających to bardzo ważne dla Polski i Polaków święto – mówi dyrektor szkoły Robert Pestkowski. – Szczególny charakter sportowej rywalizacji nadaje czas, w którym się one odbywają. Widać u zawodników nie tylko chęć rywalizacji sportowej, czy samego spotkania, ale też powagę i doniosłość dnia, w którym się ono odbywa. Właśnie w taki sposób możemy podkreślić nasz patriotyzm w czasie pokoju i niepodległości naszej Ojczyzny.

Autor: Robert Pestkowski

SPORTOWE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W SZYLDAKU SPORTOWE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W SZYLDAKU SPORTOWE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W SZYLDAKU

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.