UDANA POGOŃ JUNIORÓW SOKOŁA W SUSZU

UDANA POGOŃ JUNIORÓW SOKOŁA W SUSZU

W 7 kolejce, będącej połową rozgrywanych meczy w rundzie wiosennej, ostródzianie wybrali się na spotkanie wyjazdowe do Susza by tam zmierzyć się z miejscową Unią.

W pierwszej połowie gospodarze dosyć szybko bo już w 2 minucie objęli prowadzenie. Ku zaskoczeniu spotkanie wyglądało na bardzo wyrównane, zarówno jeden jak i drugi zespół tworzyli swoje sytuacje podbramkowe. Niespodziewanie w 30 i 40 minucie gospodarze zdołali zdobyć jeszcze 2 bramki, wskutek czego pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 3:0. W 35 minucie sędzia po przepychankach ukarał naszego kapitana Macieja Dembińskiego oraz zawodnika gospodarzy bezpośrednio czerwonymi kartkami.

W drugiej połowie to co się stało to coś niemożliwego. Możemy ten mecz nazwać kopią finału Ligi Mistrzów z 2005 roku FC Liverpool : AC Milan.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem drugich 45 minut trener Sokoła zdecydował się na zmianę i wprowadzenie świeżej krwi. Większość akcji i sytuacji podbramkowych w drugiej części należały jednak do ostródzian. Niekorzystny wynik wciąż pozostał nie tknięty, więc w 62 minucie trener Robert Poburski zdecydował się na zmianę ustawienia i wprowadzenia na boisko Dawida Medorowskiego, którego ustawił na szpicy. 70 minuta i można powiedzieć, że zaczęło się. Zamieszanie podbramkowe, a przy piłce Dawid Medorowski, który z pół obrotu umieścił piłkę w bramce Unii. Niespełna 5 minut później ponownie Dawid Medorowski został sfaulowany w polu karnym gospodarzy. Podyktowaną 11-stkę pewnie wykonał nasz stoper Kacper Dembiński. Zawodnicy Unii pewni utrzymania wyniku mocno zostali postawieni pod ścianą przez ostródzkie Sokoły. W kolejnej akcji wyprowadzonej spod swojej bramki, długie podanie Jakuba Mikołajczyka wylądowało wprost pod nogi Dawida Medorowskiego, ten wygrał walkę 1 na 1 i w kontakcie oko w oko z bramkarzem umieścił piłkę w bramce. Zawodnicy Sokoła już czuli satysfakcję z takiego odrobku, jednak 89 minuta to istne szaleństwo tego spotkania. W środkowej strefie boiska w okolicach 30 metra faulowany został Filip Przyborowski. Mimo pomysłu Sokołów trener ostródzian wytypował Kacpra Dembińskiego do wykonania tego stałego fragmentu, a resztę zawodników umieścić w polu karnym przeciwnika. Uderzenie naszego stopera i piłka pod poprzeczką ląduje w bramce Unii, euforia na stadionie a Sokoły obejmują prowadzenie 4:3 i ostatecznie wygrywają spotkanie.

BRAWO Młode Sokoły za charakter i piłkarską zawziętość

Świetna zmiana Dawid Medorowski

Strzelcy bramek :
2 Dawid Medorowski, 2 Kacper Dembiński

Skład: Szymon Witkowski (BR), Kacper Dembiński, Jakub Mikołajczyk, Michał Dolecki, Marcin Dolecki, Maciej Dembiński, Filip Przyborowski, Krystian Żygo, Mateusz Rutkowski, Miłosz Makrocki, Maciej Rudatis, Błażej Gorczyc, Kacper Podgórski, Dawid Medorowski, Olaf Wiśniewski.

Gratulujemy zwycięstwa Trójkolorowym

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.