UDANA POGOŃ JUNIORÓW SOKOŁA W SUSZU

W 7 kolejce, będącej połową rozgrywanych meczy w rundzie wiosennej, ostródzianie wybrali się na spotkanie wyjazdowe do Susza by tam zmierzyć się z miejscową Unią.

W pierwszej połowie gospodarze dosyć szybko bo już w 2 minucie objęli prowadzenie. Ku zaskoczeniu spotkanie wyglądało na bardzo wyrównane, zarówno jeden jak i drugi zespół tworzyli swoje sytuacje podbramkowe. Niespodziewanie w 30 i 40 minucie gospodarze zdołali zdobyć jeszcze 2 bramki, wskutek czego pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 3:0. W 35 minucie sędzia po przepychankach ukarał naszego kapitana Macieja Dembińskiego oraz zawodnika gospodarzy bezpośrednio czerwonymi kartkami.

W drugiej połowie to co się stało to coś niemożliwego. Możemy ten mecz nazwać kopią finału Ligi Mistrzów z 2005 roku FC Liverpool : AC Milan.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem drugich 45 minut trener Sokoła zdecydował się na zmianę i wprowadzenie świeżej krwi. Większość akcji i sytuacji podbramkowych w drugiej części należały jednak do ostródzian. Niekorzystny wynik wciąż pozostał nie tknięty, więc w 62 minucie trener Robert Poburski zdecydował się na zmianę ustawienia i wprowadzenia na boisko Dawida Medorowskiego, którego ustawił na szpicy. 70 minuta i można powiedzieć, że zaczęło się. Zamieszanie podbramkowe, a przy piłce Dawid Medorowski, który z pół obrotu umieścił piłkę w bramce Unii. Niespełna 5 minut później ponownie Dawid Medorowski został sfaulowany w polu karnym gospodarzy. Podyktowaną 11-stkę pewnie wykonał nasz stoper Kacper Dembiński. Zawodnicy Unii pewni utrzymania wyniku mocno zostali postawieni pod ścianą przez ostródzkie Sokoły. W kolejnej akcji wyprowadzonej spod swojej bramki, długie podanie Jakuba Mikołajczyka wylądowało wprost pod nogi Dawida Medorowskiego, ten wygrał walkę 1 na 1 i w kontakcie oko w oko z bramkarzem umieścił piłkę w bramce. Zawodnicy Sokoła już czuli satysfakcję z takiego odrobku, jednak 89 minuta to istne szaleństwo tego spotkania. W środkowej strefie boiska w okolicach 30 metra faulowany został Filip Przyborowski. Mimo pomysłu Sokołów trener ostródzian wytypował Kacpra Dembińskiego do wykonania tego stałego fragmentu, a resztę zawodników umieścić w polu karnym przeciwnika. Uderzenie naszego stopera i piłka pod poprzeczką ląduje w bramce Unii, euforia na stadionie a Sokoły obejmują prowadzenie 4:3 i ostatecznie wygrywają spotkanie.