UDANY POWRÓT DO ŚCIGANIA KRZYSZTOFA DZIADKO Z AMK DRWĘCA

27 sierpnia Krzysztof Dziadko z AMK Drwęca Ostróda wziął udział w IX Rundzie Mistrzostw Strefy Polski Północnej MX w motocrossie, która odbyła się w Kwidzynie.

Nasz zawodnik wrócił do ścigania po przerwie spowodowanej kontuzją. Podczas zawodów w Lipnie w wyniku upadku zwichnął obojczyk.

Mimo trudnych warunków panujących w Kwidzynie i śliskiego błota udało się mu pojechać bez upadku, co było o tyle ważne, że obawiano się odnowienia nie do końca zaleczonej kontuzji.

Krzysztof Dziadko spisał się doskonale i wygrał oba biegi, dzięki czemu nie tylko wygrał całe zawody, ale też odrobił sporo punktów straconych w klasyfikacji generalnej prze nieobecność w poprzednich zawodach.

Aktualnie jest na drugim miejscu w całym cyklu, a strata do lidera to 25 punktów.

Do końca mistrzostw zostały jeszcze 2 rundy, które odbędą się 1 i 8 października. Zawodnik AMK Drweca zapowiada atak na pozycje lidera. Czy to się uda? Przekonamy sie już 8 października.

Tekst i zdjęcia: Bogi Masłowiecka