ULTRA MAZURY – BIEGANIE DLA PRAWDZIWYCH TWARDZIELI

Kto się spodziewał, że w Starych Jabłonkach powstanie tak duża impreza biegowa? Około 1000 biegaczy wystartowało w czterech kategoriach 100, 70, 30 i 10 km.

Najwięcej emocji wzbudził bieg na 100km. Biegacze wystartowali o godz. 3:00 z latarkami na czołach. Tę trasę z nowym rekordem zawodów najszybciej pokonał Rafał Kot ze Szczytna, który uzyskał czas 8:30:24. Na 70 km najepszy był Sławomir Kaliski, który przy okazji pobił rekord i linię mety minął z czasem 5:24:32. Rywalizacja na 30 km rozgrywana była po raz pierwszy, zatem z automatu ustanowiony został rekord trasy, a jego właścicielem do przyszłego roku będzie Wojciech Kopec (2:22:42). Jedynie na najkrótszym dystansie 10 km „obronił się” stary, ponieważ tegoroczny zwycięzca Konrad Taber trasę pokonał w czasie 41:31m.