W SOBOTĘ SOKÓŁ OSTRÓDA ROZPOCZYNA PIŁKARSKĄ WIOSNĘ W EŁKU

Po 112 dniach przerwy piłkarze Sokoła ponownie wybiegną na III-ligowe boiska. W pierwszej kolejce rundy wiosennej Sokół uda się do Ełku na mecz z MKS.

O rywalu

Mazurski Klub Sportowy Ełk, bo tak brzmi obecna nazwa klubu, jest nowym podmiotem, powstałym w 2015 roku i jest kontynuacją piłkarskiej działalności ełckich klubów MKS Mazur i Płomień.

Sytuacja kadrowa

MKS już w poprzednią sobotę rozegrał ligowe spotkanie. W zaległym meczu 14 kolejki III ligi Pelikan Łowicz pokonał naszego najbliższego rywala 1-0. Bramkę w 62 minucie zdobył Michał Wrzesiński. MKS w 47 minucie nie wykorzystał rzutu karnego, bowiem strzał w 11 metrów Mariusza Łapińskiego obronił bramkarz Pelikana. W tym spotkaniu z powodu 4 żółtych kartek nie mógł wystąpić Michał Świderski, który będzie do dyspozycji trenera w meczu z Sokołem. W sobotnim meczu z podopiecznymi Sławomira Majaka żaden z pozostałych zawodników MKSu nie będzie pauzował z powodu nadmiaru kartek czy też kontuzji.

Dużo gorzej wygląda sytuacja kadrowa w naszej drużynie. Z powodu kontuzji wykluczony jest udział Łukasza Buczkowskiego i Adriana Bieńkowskiego, a pod wielkim znakiem zapytania stoi występ Krystiana Słowickiego, Romana Mykytyna i Pawła Ewertowskiego.

Arbiter spotkania

Sędzią głównym spotkania będzie Piotr Rzucidło z Mazowieckiego Kolegium Sędziowskiego. W bieżących rozgrywkach nie prowadził on spotkań zarówno MKSu jak i Sokoła.

Przypuszczalne składy

MKS: Radzikowski – Kuriata, Sobolewski, Molski, Berezowskyj – Świderski, Łapiński, Mularczyk, Romachów, Kalinowski – Twardowski.

Sokół: Bąbel – Korzeniewski, Pluta, Maternik, Kuciński – Jankowski, Otręba, Paczkowski, Rosoliński, Kajca – Gajewski.

Szczegóły meczu

Spotkanie pomiędzy Mazurskim Klubem Sportowym Ełk a Sokołem Ostróda odbędzie się 10 marca o godz. 14:00. Miejscem rozgrywania meczu będzie boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piłsudskiego 27 w Ełku.

źródło: sokolostroda.com