WIELKIE EMOCJE W DERBACH! SOKÓŁ-HURAGAN 3:2

Właśnie zakończyły się derby powiatu ostródzkiego. Wniosek jest jeden – Sokół Ostróda rozegrał jeden z najlepszych meczów w sezonie, po emocjonującym spotkaniu ostródzianie pokonali Huragan Morąg 3:2.

Już dwie pierwsze minuty meczu przyniosły niespodziewany przebieg zdarzeń, ponieważ wystarczyło 120 sekund, żeby Sokół prowadził 2:0. Oba trafienia zaliczył Marcin Kajca, który można śmiało powiedzieć jest w najlepszej formie odkąd trafił do Ostródy. Na pochwałę zasługuje zwłaszcza piękna druga bramka zdobyta po rzucie wolnym. Zawodnicy Sokoła nie mieli zamiaru odpuszczać przy wyniku 2:0. W 22 minucie swoją premierową bramkę po powrocie strzelił Robert Hirsz, który miał nie zagrać w tym spotkaniu ze względu na kontuzję (zasłona dymna😀?).

W drugiej części spotkania ostródzianie starali się kontrolować przebieg meczu, nie angażując dużej ilości graczy w poczynania ofensywne. Po przechwycie starali się szybko długą piłką uaktywniać biegającego z przodu Hirsza. Jednak Huragan nie odpuszczał, nie w derbach, nie dzisiaj i 63 minucie udało się strzelić bramkę kontaktową, która dała pozytywnego kopa morążanom. Ich upór przyniósł jeszcze jedną bramkę w 86 minucie. Od tego momentu Sokół pewnie się bronił (zwłaszcza w doliczonych 7 ostatnich minutach).  Jednak taka taktyka ostródzian pozwoliła uzyskać pozytywny rezultat i pozostać na właściwych torach w walce o awans do II ligi.

Sokół Ostróda – Huragan Morąg 3:0 (3:0)
1:0 Kajca 1′, 2:0 Kajca 2′, 3:0 Hirsz 22′ – 3:1 Kruczkowski 63′, Łysiak 86′

Sokół: Bąbel – Maternik, Paczkowski, Otręba, Wojciechowski – Kajca, Tomkiewicz, Łyszyk, Lisiecki, Stryjewski, – Hirsz

Huragan: Lawrenc – Paliwoda, Maciążek, Biedrzycki, Stankiewicz – Kruczkowski, Michałowski, Łysiak, Mroczkowski – Galik, Augusto