WYSOKA PORAŻKA SOKOŁA Z KKS KALISZ

W meczu 11 kolejki Sokół przegrał na własnym boisku z KKS Kalisz 1:4.

Od pierwszych minut środowego starcia beniaminków zaznaczyła się przewaga gości. To oni szybciej i składniej rozgrywali piłkę i już w pierwszym kwadransie kilkukrotnie gorąco było w polu karnym Sokoła. W 23 minucie po jeden z nielicznych akcji Sokoła i dośrodkowaniu Michała Zimmera Krzysztof Wicki został nieprzepisowo powstrzymywany w polu karnym KKSu i arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Dawid Wolny, lecz jego strzał i dobitkę Tomasza Gajdy obronił Maciej Krakowiak. W 37 minucie wychodzący na czystą pozycję Krzysztof Wicki został sfaulowany przez Michała Krakowiaka i arbiter ponownie podyktował rzut karny, jednocześnie karząc bramkarza czerwoną kartką. Ponownie do piłki podszedł Dawid Wolny, lecz i tym razem górą bramkarz gości, którym był zmiennik Patryk Pawela.

Mimo gry w osłabieniu, to druga połowa także należała do przyjezdnych. Najpierw po strzale z głowy Mateusza Majewskiego świetnie interweniował Błażej Niezgoda, a chwilę później ten sam napastnik gości trafił w poprzeczkę. W 59 minucie KKS wyszedł na prowadzenie. Daniel Kamińskiego dośrodkował w pole karne na głowę Mateusza Gawlika, a ten uderzeniem trafił do siatki. 8 minut później po kolejnej szybkiej akcji Bartłomiej Maćczak dośrodkował w pole karne, a tam niefortunnie interweniuje Karol Żwir, wpakowując futbolówkę do własnej bramki. Goście nie cofali się i nie bronili desperacko wyniku tylko śmiało atakowali naszą bramkę i w 75 minucie zdobyli kolejną bramkę. Po centrze z rzutu wolnego i zgraniu Tomasza Hołoty Bartłomiej Maćczak pokonuje Błażeja Niezgodę. W 81 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony Wojciecha Kalinowskiego Dawid Wolny strzałem z głowy z 5 metrów zdobywa gola na 1:3. Na 4 minuty przed końcem meczu wyróżniający się w przeciągu całego meczu Robert Tunkiewicz płaskim strzałem

z kilku metrów ustala wynik spotkania.Sokół Ostróda 1-4 KKS 1925 Kalisz

Dawid Wolny 81 – Mateusz Gawlik 59, Karol Żwir 67 (s), Bartłomiej Maćczak 75, Robert Tunkiewicz 86

Sokół: 1. Błażej Niezgoda – 7. Paweł Brzuzy (67, 77. Wojciech Kalinowski), 4. Wojciech Mazurowski, 8. Karol Żwir, 6. Adam Dobosz (67, 27. Rafał Siemaszko) – 20. Michał Zimmer (59, 9. Sebastian Rugowski; 86, 17. Kamil Odolak), 14. Tomasz Gajda, 15. Kamil Zalewski (86, 19. Łukasz Święty), 11. Konrad Andrzejczak – 30. Dawid Wolny, 5. Krzysztof Wicki.

KKS 1925: 1. Maciej Krakowiak – 9. Fabian Hiszpański, 3. Mateusz Gawlik, 16. Tomasz Hołota, 8. Mateusz Mączyński, 77. Daniel Kamiński – 10. Robert Tunkiewicz (89, 4. Mateusz Żytko), 28. Jakub Chojnowski (40, 33. Patryk Pawela), 11. Michał Borecki (78, 6. Andrzej Kaszuba), 7. Bartłomiej Maćczak (89, 21. Marcin Radzewicz) – 14. Mateusz Majewski (78, 99. Kamil Sabiłło).

żółte kartki: Dobosz, Kalinowski (Sokół) – Gawlik (KKS).

czerwona kartka: Maciej Krakowiak (37’, KKS).

sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa).

Mecz bez udziału publiczności.

Kolejne spotkanie Sokół rozegra w niedzielę 8 listopada. Tym razem wyjedziemy do Suwałk, gdzie zmierzymy się z liderującymi Wigrami. Początek meczu o godz. 15:00, a transmisja na stronie tvcom.pl.